پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4614537 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9751778
کد خبر : 278208 تاریخ ثبت : 1398/5/23 16:45 نظرات تایید شده : 0

کارشناسی کالاهای اساسی و تولیدی در گمرک بوشهر محلی می‌شود

کارشناسی کالاهای اساسی و تولیدی در گمرک بوشهر محلی می‌شودخلیج فارس: ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: کارشناسی کالاهای اساسی و تولیدی در گمرک بوشهر محلی می‌شود.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ بهروز قره بیگی پیش از ظهر چهارشنبه در نشست با مدیرکل بنادر و دریانوردی استان  با بیان اینکه اقدام صورت گرفته در راستای تسریع در فعالیت تجار و بازرگانان صورت گرفته است، اظهار داشت: در گذشته بررسی اظهارنامه های ورودی به گمرک توسط کارشناس مجازی که به صورت متمرکز از طریق گمرک ایران مدیریت می گردید صورت می گرفت اما اکنون علیرغم رصد کامل اظهارنامه ها توسط گمرک ایران، بررسی اظهارنامه‌های مربوط به اقلام یاد شده توسط کارشناس محل اظهار مورد بررسی قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: بر اساس بخشنامه جدید گمرک که به پیشنهاد معاون فنی و امور گمرکی و موافقت رئیس کل گمرک ایران بوده است کلیه اظهارنامه های مواد اولیه، ماشین آلات خط تولید و سایر کالاهای مورد استفاده در تولید یا پردازش و همچنین محصولات تولید شده مربوط به واحدهای تولیدی مستقر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز صرفاً توسط کارشناسان محل اظهار این کالاها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر، گمرک و بندر یک تیم عملیاتی مشترک عنوان کرد و گفت: هیچ توسعه ای به وجود نخواهد آمد مگر اینکه با همدلی، همکاری، مشورت و تحت یک رویه عملیاتی مشترک صورت گیرد و هماهنگی و همکاری بین این دو نهاد موجب تقویت تجارت در استان خواهد شد.

قره بیگی افزود: قطعا مشکلات هر دو نهاد بر روی عملکرد یکدیگر تأثیرگزار خواهند بود به همین لحاظ باید تحت یک رویه مشترک سعی در رفع موانع و مشکلات داشته باشیم.

-->