پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3962829 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9102700
کد خبر : 278207 تاریخ ثبت : 1398/5/23 16:37 نظرات تایید شده : 0

۵۱ هزار تن لیموترش در استان تولید می‌شود

۵۱ هزار تن لیموترش در استان بوشهر تولید می‌شودخلیج فارس: معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: امسال ۵۱ هزار تن لیموترش در استان بوشهر تولید می‌شود.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ خسرو عمرانی پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه برداشت لیموترش در استان بوشهر اظهار داشت: از مجموع چهار هزار و ۵۰۰ هکتار از باغات مرکبات استان، سه هزار و ۴۹۰ هکتار به کشت درختان لیموترش اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه از این میزان دو هزار و ۸۰۰ هکتار بارور و ۷۲۶ هکتار غیر بارور هستند خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود امسال ۵۱ هزار تن از این محصول در استان بوشهر استحصال و به بازار عرضه شود.

عمرانی افزود: ارقام لیموترش کشت شده در باغات استان بوشهر ارقامی نظیر مکزیکین لایم (لیموترش معمولی)، لیسبون (لیموترش خارگی) و پرشین لایم است که با توجه به شرایط اقلیمی استان از کیفیت و بازار پسندی مطلوبی برخوردار هستند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: باغات مرکبات استان و تولیدات آنها سهم به سزایی در میزان اشتغال و درآمدزایی بهره برداران به خود اختصاص داده است.

وی بیان داشت: برداشت لیموترش از مردادماه آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد و لیموترش های برداشت شده علاوه بر بازار مصرفی استان به سایر استان های کشور ارسال   می‌شود و  بیشترین تولیدات مربوط به شهرستان جم، دشتستان و دشتی است.

عمرانی گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه استفاده از نهال های استاندارد، کاربرد شیوه های نوین آبیاری و تغذیه گیاهی، مبارزه به موقع با آفات و بیماری ها از عوامل موثر در افزایش کمی و کیفی تولیدات این محصول در استان است.

کلمات کلیدی خبر : خسرو عمرانی لیموترش
-->