پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21620588 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19985017
کد خبر : 278205 تاریخ ثبت : 1398/5/23 16:01 نظرات تایید شده : 0

اهمیت غدیر کمتر از محرم و عاشورا و اربعین نیست

اهمیت غدیر کمتر از محرم و عاشورا و اربعین نیستخلیج فارس: رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور گفت: اهمیت غدیر کمتر از محرم و عاشورا و اربعین نیست.

به گزارش «خلیج فارس»؛ نوشاد نوشادی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هیئت‌های مذهبی در برگزاری جشن ها و مراسم روز غدیر و اعیاد دهه امامت و ولایت مشارکت و اهتمام ویژه داشته باشند.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور با تاکید بر اهمیت واقعه غدیر اضافه کرد: اگر غدیر نبود امروز جهان اسلام و الخصوص مذهب  تشییع فلسفه وجودی نداشت. با غدیر بود که امامت و ولایت زنده ماند.

نوشادی تاکید کرد: هیئت‌های مذهبی سراسر کشور از تمام امکانات خود برای برگزاری هر چه باشکوه جشن های غدیر و دهه امامت با برپایی مجالس سخنرانی غدیر شناسی، مباحث و احادیث غدیری  و برپایی ایستگاه های صلواتی و بدور از توهین به دیگر مذاهب و ایجاد تفرقه  در برگزاری هر چه باشکوه این واقعه مهم و تاریخی مشارکت ویژه داشته باشند.

وی با بیان اینکه خداوند در قران کریم به واقعه غدیر اشاره کرده است، اضافه کرد: عید غدیر عید الله اکبر است و غدیر بهترین دانشگاه برای شناخت امامت و ولایت است ،و از غدیر است که   فلسفه نهضت حسینی و عاشورا  معنا پیدا می‌کند.

نوشادی: نوشادی با تشکر از تلاش‌ها و خدمات بی‌شائبه بنیاد بین المللی غدیر که در سال‌های اخیر گام‌های بسیار موثری در راستای شناساندن واقعه مهم غدیر و شناخت امامت و ولایت ایفا کرده‌اند گفت: باید برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای در آینده در سطوح هیئت‌های مذهبی و ظرفیت مساجد و منابر و جامعه برای زنده نگه داشتن غدیر صورت گیرد.

وی بیان کرد: باید با برگزاری مجالس و سخنرانی‌ها، اطعام دادن، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و نذورات فرهنگی، انتقال واقعه غدیر با زبان هنر، و برگزاری همایش ها و کارگاههای تخصصی و با بهره برداری از همه امکانات و ظرفیت ها این واقعه مهم و تاریخی و اثر گذار را تبیین کرد.

کلمات کلیدی خبر : نوشاد نوشادی غدیر
-->