پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3927272 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9067233
کد خبر : 278203 تاریخ ثبت : 1398/5/23 15:02 نظرات تایید شده : 0

معاون وزیر ارشاد: کمبود کاغذ نداریم

۴ هزار تن کاغذ در کشور توزیع شد/ کمبود کاغذ نداریمخلیج فارس: معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به توزیع چهار هزار تن کاغذ در کشور گفت: در هفته‌های آتی نیز ۱۵ هزار تن کاغذ در کشور توزیع خواهد شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ محمد خدادی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: در زمینه واردات کاغذ به خاطر برخی محدودیت‌های ارزی اختلااتی وارد شده بود که باعث شد انبارهای کاغذهای وارداتی خالی شود و به روزنامه‌ها فشار وارد شد.

وی با اشاره به اینکه تلاش‌های گسترده‌ای از سوی مسئولان ارشد کشور برای رفع مشکل روزنامه‌ها و تامین کاغذ مورد نیاز صورت گرفته است، ادامه داد: ما اکنون دنبال کاغذ به نرخ ارزان مربوط به دو تا سه سال پیش هستیم.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: تلاش ما این است که رسانه‌ها کمترین فشار را متحمل شوند و شرایط اقتصادی کشور و افزایش قیمت بر کاغذ اعمال نشود.

وی اضافه کرد: در حالی که نرخ کاغذ در کشور به ۱۸ تا ۲۲ هزار تومان رسیده بود، با تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام گرفته قیمت کاغذ اکنون به ۱۱ هزار تومان رسیده است که یک قیمت منطقی است.

خدادی با اشاره به پیش‌بینی تامین ۴۰ هزار تن گاغذ برای یک سال، بیان کرد: چهار هزار تن تاکنون توزیع شده است و ۱۵ هزار تن نیز در هفته‌های آتی توزیع می‌شود و در اختیار رسانه ها قرار خواهد رفت.

وی به فرایند واردات کاغذ و  نقل و انتقال ارز اشاره کرد و افزود: در مسیر واردات هستیم و اکنون در این روزها یک‌هزار تن کاغذ در حال توزیع است به نسبت شرایط روزنامه‌ها در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

کلمات کلیدی خبر : محمد خدادی کاغذ
-->