پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 5143583 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 10280192
کد خبر : 278137 تاریخ ثبت : 1398/5/23 11:20 نظرات تایید شده : 0

فروش زمین‌های مسکن مهر شهر جدید عالیشهر آغاز شد

خلیج فارس: عضو هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید عالیشهر از آغاز فروش زمین های مسکن مهر به ساکنان واحدهای ساخته شده در این اراضی خبر داد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید عالیشهر؛ جهانبخش تل اشکی اظهار داشت: از ابتدای طرح مسکن مهر به صورت اجاره 99 ساله پیش بینی و اجرایی شده بود و مالکان فقط صاحب اعیانی واحد خود بوده و هیچ دخل و تصرفی تا 99 سال در زمین نداشته ولی با تصمیم گیری دولت امروز این امر محقق شده که مالکان با خرید زمین مسکن مهر مالکیت کامل آن را در اختیار داشته و از مزایای آن بهره مند باشند.

http://aalishahr-ntoir.gov.ir/my_doc/aalishahr/9c53ada4-49c5-4cc9-8ddb-26cc91608812.jpg

وی ادامه داد: تا پیش از اجرایی شدن این طرح مالکان فقط صاحب اعیان (واحد مسکونی) مربوط به خود بودند و عرصه (زمین) متعلق به دولت بود ولی امروز ساکنین می توانند با استقبال از این طرح سند شش دانگ بگیرند.

تل اشکی گفت: اخذ سند شش دانگ، افزايش اختيارات عمل در معاملات واحد مسكوني و ارزش افزوده بیشتر، در صورت تخریب ساختمان امکان ساخت مجدد بر روی زمین، امکان اصلاح در نمای ساختمان بر اساس قوانین و مقررات شهری و شهرسازی و استفاده از فرصت محدود ایجاد شده و تخفیفات در انتقال سهم عرصه از مزایای مهم و اساسی این طرح است که می توان به آن اشاره کرد.

عضو هیات مدیره شرکت عمران در چگونگی واگذاری عرصه (زمین) واحدهای مسکونی بیان داشت: این طرح به دو روش نقدی و یا نقد و اقساط واگذار می گردد که در روش نقدی متقاضیان مشمول 30 درصد تخفیف و در روش نقدی و اقساطی با پرداخت 20 درصد به عنوان پیش پرداخت به صورت نقد و الباقی اقساطی بر اساس قیمت کارشناسی روز و با کسر هزینه های آماده سازی و محوطه سازی صاحب عرصه و اعیان ملک خود شوند.

وی تشریح کرد: متقاضیان تحت پوشش نهادهای حمایتی (بهزیستی و کمیته امداد) در صورت درخواست و ارائه مدارک، علاوه بر 30 درصد تخفیف در پرداخت نقدی، تا سقف 20 درصد دیگر نیز در پرداخت (اعم از نقدی و اقساط) مشمول گردند.

تل اشکی ادامه داد: از آنجایی که شهر جدید عالیشهر بیش از پیش در حال توسعه و پیشرفت فضاهای خدماتی (فرهنگی، آموزشی، درمانی، ورزشی) است، در آینده ای نزدیک شاهد ارزش افزوده ملک در شهر خواهیم بود و استقبال مالکان از این طرح توسعه بیشتر و ارائه خدمات رفاهی مطلوب تر به ساکنین این محلات را به دنبال خواهد داشت.

-->