پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4486815 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9624526
کد خبر : 278113 تاریخ ثبت : 1398/5/23 10:31 نظرات تایید شده : 0

احداث ۲۰ هکتار گلخانه در بخش شنبه و طسوج

۲۰ هکتار گلخانه در بخش شنبه و طسوج بوشهر احداث می‌شودخلیج فارس: ۲۰ هکتار گلخانه و داربستی کشاورزی امسال در بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی احداث می‌شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ بخشدار شنبه وطسوج شهرستان دشتی روز چهارشنبه درگفت و گو با ایرنا گفت: مهمترین برنامه امسال برای توسعه کشاورزی در این بخش حرکت به سمت توسعه اصولی گلخانه‌ها و  بهره‌وری بهتر در حوزه کشاورزی است.

رضا مقاتلی افزود: با توجه به سیاست‌های کلی نظام در برنامه ششم توسعه و ضرورت تدوین اقدامات براساس این برنامه، تلاش دولت تدبیر و امید برای بهره‌گیری مناسب تر از ظرفیت‌های موجود در حوزه کشاورزی است.

وی اضافه کرد:  از جمله راهکارهای تحقق اصل بهره‌وری در این سیاست‌ها حرکت به سمت توسعه اصولی گلخانه‌ها و بهره‌وری بهتر و مناسب تر در حوزه کشاورزی است.

بخشدار شنبه و طسوج ادامه داد: توجه دولت به بخش کشاورزی و کشت‌های جدید و با صرفه است و توسعه گلخانه‌ها با توجه به شرایط اقلیمی استان بوشهر و لزوم توجه جدی به صرفه جویی در مصرف آب بسیار ضروری است.

مقاتلی، به  ظرفیت بالای کشاورزی موجود در بخش شنبه و طسوج اشاره کرد و افزود: در زمان حاضر سه هکتار گلخانه کشاورزی در این بخش فعال است که ۱۸ میلیون قطعه نشاء در هر دوره تولید می‌شود.

مقاتلی تاکید کرد: بر اساس تعهد و برنامه امسال ۹ هکتار گلخانه و ۱۱هکتار گلخانه داربستی در این بخش احداث خواهد شد که نقشی مهم در توسعه کشاورزی شهرستان دشتی و استان بوشهر دارد.

بخش شنبه وطسوج شهرستان دشتی با ۱۰ هزار نفر جمعیت در ۱۳۵ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

-->