پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4487090 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9624804
کد خبر : 278048 تاریخ ثبت : 1398/5/23 08:53 نظرات تایید شده : 0

هدیه ویژه سیدحسن نصرالله به رهبرانقلاب +عکس

خلیج فارس:هم‌زمان با روز مقاومت اسلامی و دهه امامت و ولایت، آستان قدس رضوی از مُهر منسوب به نخستین نائب امام‌زمان(عج) اهدایی سیدحسن نصرالله به رهبر انقلاب اسلامی(مدظله) رونمایی کرد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از آستان نیوز، هم‌زمان با دهه امامت و ولایت و روز مقاومت اسلامی در بیست‌ویکمین برنامه از «سه‎شنبه‎های فرهنگی» سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از مُهر خاتم منسوب به نخستین نائب امام‌زمان(عج) اهدایی سیدحسن نصرالله به مقام معظم رهبری(مدظله) و مجموعه‌ای از نمادهای مقاومت اسلامی اهدایی شخصیت‌ها به رهبر انقلاب رونمایی شد.

رئیس ادارۀ پژوهش معاونت موزه‌های آستان قدس رضوی در ارتباط با نفایس رونمایی شده گفت: این مُهر در ابعاد ۲ در ۲ سانتی‌متر و از جنس عقیق یمن و به رنگ سبز بوده که بر روی آن جملۀ «عدتی یوم الوعید (یا لیوم الوعید)» تراشیده شده است.

جواد فرهمندنژاد تصریح کرد: سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سال ۱۳۹۳ این مُهر را که بر روی یک پایه انگشتر قرار گرفته به آیت‌الله خامنه‌ای اهدا کرده و در نامه‌ای به زبان عربی توضیحات کاملی دربارۀ آن ارائه داده، بیان کرده که این سنگ متعلق به اولین نماینده صاحب‌الزمان(عج)، عثمان‌بن‌سعید عمری است و طبق آزمایش‌هایی که در لندن انجام شده، قدمت آن به ۲۵۰ تا ۳۰۰ هجری قمری می‌رسد.

وی افزود: دبیرکل حزب‌الله لبنان در انتهای این نامه، آیت‌الله خامنه‌ای را نائب امام‌زمان(عج) در زمان کنونی می‌خواند و این مُهر را به ایشان تقدیم کرده است.

رئیس ادارۀ پژوهش معاونت موزه‌های آستان قدس رضوی در خصوص نمادهای مقاومت اسلامی رونمایی‌شده بیان کرد: آرم سپاه پاسداران، اهدایی نیروی هوایی سپاه پاسداران به رهبر انقلاب در سال ۱۳۷۲، آرم حزب‌الله لبنان با سه نوشته «المقاومه الاسلامیه، حزب‌الله حزبنا، خامنئی قائدنا» در حاشیه این آرم، اهدایی سیدحسن نصرالله در سال ۱۳۷۸؛ لوح «القدس لنا» قلم‌زنی شده بر روی مس اهدایی کنفرانس بین‎المللی حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین به رهبر انقلاب در سال ۱۳۷۰ و نخستین پرچم گنبد حضرت‌زینب (س) که هم‌زمان با سالروز ولادت ایشان بر فراز گنبد حرم حضرت به اهتزار درآمده، اهدایی خبرنگار شهید مدافع حرم محسن خزائی به آیت‌الله خامنه‌ای در سال ۱۳۹۲ نمادهایی هستند که در این مراسم از آنها رونمایی شد.

گفتنی است؛ این مجموعه به مدت یک هفته در قالب نمایشگاه در گنجینۀ قرآن و نفایس آستان قدس رضوی واقع در صحن کوثر حرم مطهر در معرض نمایش عموم قرار دارد و پس از آن به گنجینۀ هدایای مقام معظم رهبری در این موزه منتقل می‌شود.

-->