پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3562248 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8703367
کد خبر : 278045 تاریخ ثبت : 1398/5/23 00:29 نظرات تایید شده : 0

کلاهبرداری با ترفند پرداخت نذورات

خلیج فارس: رئیس پلیس فتا استان بوشهر از کلاهبرداری با ترفند کمک به مؤسسات خیریه و پرداخت نذورات خبر داد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ سرهنگ مهدی قاسمی افزود: هموطنان نذورات خود را از طریق سایت ها ومؤسسات معتبر که از طریق رسانه ملی اعلام می شود پرداخت کنند.

وی گفت: هم استانی ها در مناسبت های خاص چون اعیاد مذهبی نذوراتی را در نظر گرفته و بیشتر این کمک ها به‌صورت نقدی است که در بسیاری از موارد برای سهولت در دسترسی،  برای  واریز وجه به حساب این مؤسسات، از اینترنت و فضای مجازی چون سایت دیوار استفاده می کنند. مجرمین سایبری با سوء استفاده از این فضای معنوی اقدام به طراحی صفحات و درگاه‌های جعلی با مشخصات ظاهری مشابه با مؤسساتی اعم ازکمیته‌امداد امام خمینی و بهزیستی می کنند  و از این طریق اطلاعات حساب کاربران کمک‌کننده را کپی و فیشینگ نموده و در ادامه موجودی حساب آنها را به‌سرقت می برند.

سرهنگ قاسمی افزود: کاربران فضای مجازی برای کمک به نیازمندان حتماً به مؤسسات خیریه شناخته شده و دارای مجوز مراجعه کنند و فریب پیام ها و سایت های جعلی را نخورند.

وی گفت: در مواردی هم مشاهده شده است که در شبکه‌های اجتماعی فضای مجازی، اقدام به انتشار تصاویر افراد بی‌خانمان یا کودکان بیمار و در نتیجه، جلب نظر کاربران نموده و لینک درگاه پرداخت اینترنتی جعلی یا شماره حساب خود را به‌جای نیازمند واقعی اعلام و از این طریق به هدف مجرمانه خود دست پیدا می‌کنند.

سرهنگ قاسمی با اشاره به کلاهبرداری از طریق فیشینگ در فضای مجازی توصیه کرد: ترجیحاً سیستم  قابلیت اطلاع‌رسانی پیامکی حساب‌های خود را فعال تا در صورت اولین برداشت یا سرقت احتمالی و اولین تراکنش غیر مجاز ، اطلاع یافته و سریعاً رمز اول و دوم خود را تغییر دهند.

کلمات کلیدی خبر : پلیس فتا کلاهبرداری
-->