پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3562068 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8703186
کد خبر : 278042 تاریخ ثبت : 1398/5/23 00:26 نظرات تایید شده : 0

کمبود ۲۱۰۰ معلم در استان

خلیج فارس: معاون آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: مدارس استان بوشهر برای آغاز سال تحصیلی پیش‌رو‌ با کمبود ۲ هزار و ۱۶۶ معلم مواجه است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ حسین درتاج در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه نتایج کنکور سراسری و میزان موفقیت دانش آموزان استان در آینده مشخص می‌شود اظهار داشت: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که وضعیت کسب رتبه زیر 1000 دانش آموزان استان بوشهر نسبت به سال قبل بهبود یافته است.

وی، با اشاره به سال تحصیلی جدید و وضعیت معلمانان افزود: آموزش و پرورش استان بوشهر همانند دیگر استان‌ها با کمبود نیروی انسانی مواجه است که از طریق گوناگون این کمبودها جبران می‌شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه 40 هزار ساعت در مدارس مقطع متوسطه با کمبود معلم مواجه هستیم گفت: مدارس ابتدایی و متوسطه استان بوشهر برای آغاز سال تحصیلی پیش‌رو‌ با کمبود 2 هزار و 166 معلم مواجه است.

درتاج با اشاره به جبران کمبود کادر آموزشی در مدارس استان بوشهر خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته کمبود معلم در مقطع متوسطه از طرق مختلف از جمله حق التدریس شاغلان و بازنشستگان ، خرید خدمات و برون سپاری و به کارگیری حق التدریس آزاد رفع می‌شود.

‌وی با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید کلاس بدون معلم در استان بوشهر نخواهد بود تصریح کرد: از این تعداد کمبود معلم در مدارس استان بوشهر 500 نفر در دوره ابتدایی و‌یک‌هزار و 666 معلم در دوره متوسطه می‌باشد .

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: هرچند کمبود معلم در دوره متوسطه استان بوشهر بیش‌تر است ولی رفع کمبود از طریق اضافه تدریس شاغلان امکان پذیر است.

درتاج بیان کرد: با عنایت به اینکه خروجی‌ها و بازنشستگان آموزش ‌وپرورش در سال‌های اخیر بیش از ورودهای آن است مشکل نیروی انسانی به عنوان چالش جدی در آموزش و پرورش استان بوشهر مطرح است.

وی خاطر نشان کرد: علاوه بر کاهش نیروی انسانی هر ساله آموزش و پرورش استان بوشهر شاهدافزایش جمعیت دانش آموزی در سال‌های آینده می‌باشیم.

کلمات کلیدی خبر : حسین درتاج معلم
-->