پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4133399 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9272780
کد خبر : 277980 تاریخ ثبت : 1398/5/22 17:54 نظرات تایید شده : 0

ماشین خریدن با ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان تا چه حد امکان‌‎پذیر است؟

خلیج فارس: طرح مشارکت در تولید، نام جدیدی است که شرکت‌های خودروسازی برای طرح‌های فروش اقساطی در نظر می‌گیرند. بازی با اسامی مدل جدیدی پیدا کرده و حالا در طرح‌های فروش اقساطی، مبلغ پیش‌ثبت‌نام را به عنوان مبلغ پیش‌پرداخت در نظر می‌گیرند. طوری که شاید هر کسی با نگاه به مبلغ سه میلیون تومانی پیش‌پرداخت برای خرید اقساطی انواع جک حسابی شگفت‌زده شود، اما قضیه از این قرار است که تا ۴۰ درصد کل قیمت ماشین را پرداخت نکنید، خبری از تحویل خودرو نیست. در این گزارش نقاط مثبت و منفی طرح جدید فروش اقساطی محصولات کرمان موتور را بررسی کرده‌ایم تا ببینیم شرکت در این طرح تا چه حد به‌صرفه است.

 

طرح فروش اقساطی کرمان‌موتور با پیش‌پرداخت سه میلیون تومانی!

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فرارو؛ کرمان موتور طرح به مناسبت عید قربان طرح جدیدی را برای فروش انواع جک J۴، جک S۳ و جک S۵ ارائه کرده که مهلت ثبت‌نام آن تا پایان مردادماه ادامه دارد. طرح فروش اقساطی محصولات کرمان‌موتور تحت عنوان مشارکت در تولید، شرایط جالبی دارد که ممکن است برای مشتریان این کارخانه حسابی وسوسه‌انگیز باشد. چراکه کرمان موتور پیش‌پرداخت مرحله اول را به طرز عجیبی پایین در نظر گرفته است. برای مثال پیش‌پرداخت برای خرید قسطی انواع جک تنها سه میلیون تومان است، اما وقتی جزئیات قرارداد را مطالعه کنید، می‌بینید این پیش‌پرداخت سه میلیونی صرفا یک ترفند تبلیغاتی است.

چطور می‌توان با سه میلیون تومان ماشین خرید؟

دوره اقساط طرح جدید کرمان موتور به دو بخش ۱۹ ماهه و ۲۴ ماهه تقسیم می‌شود. وقتی به دقت جزئیات طرح مشارکت در تولید ۱۹ ماهه کرمان‌موتور را بررسی کنید، می‌بینید در این طرح خبری از تحویل فوری یا کوتاه‌مدت خودرو نیست و در صورت ثبت‌نام شما ماشین مورد نظرتان را اسفندماه ۹۸ تحویل خواهید گرفت و اقساط تا پایان سال ۹۹ ادامه دارند. مبلغ پیش‌پرداخت در این طرح فروش اقساطی سه میلیون تومان در نظر گرفته شده، اما این مبلغ بیشتر حالت پیش‌ثبت‌نام دارد. چراکه شما تا زمان تحویل گرفتن خودرو باید دو چک با مبالغی معادل ۴۰ درصد قیمت مصوب خودرو را به کارخانه پرداخت کنید. این مبلغ برای جک J۴ حدود ۶۰ میلیون تومان، برای جک S۳ حدود ۸۴ میلیون تومان و برای جک S۵ حدود ۱۱۹ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. پس بهتر است همین حالا ماشین‌دار شدن با پیش‌پرداخت سه میلیونی را به کلی بیخیال شوید. بعد از تحویل خودرودر اسفندماه، اقساط منظم شروع می‌شود. شما در سال ۹۹ باید هر دو ماه یک بار به کرمان‌موتور قسط بدهید تا ۶۰ درصد باقیمانده ارزش خودرو تسویه شود. مبلغ این شش قسط با فاصله دو ماهه، برای جک J۴ معادل ۱۵ میلیون تومان، برای جک S۳ معادل ۲۱ میلیون تومان و برای جک S۵ معادل ۳۰ میلیون تومان است. به عبارتی اگر می‌خواهید با خیال راحت در طرح فروش اقساط جک S۵ شرکت کنید، باید از درآمد ماهانه ۱۵ میلیون تومانی خود در سال ۹۹ اطمینان داشته باشید!

پرداخت اقساط خودرو، بدون حتی یک درصد سود!

طرح فروش اقساطی کرمان موتور نقاط مثبتی هم دارد. چه بسا اگر تمرکزمان را روی نقاط مثبت این طرح بگذاریم، بیشتر برای خرید اقساطی انواع جک ترغیب شویم. کرمان موتور برای اقساط ۱۹ ماهه و ۲۴ ماهه حتی یک درصد هم سود در نظر نگرفته است. به عبارتی شما برای خرید اناوع جک، حتی یک ریال هم اضافه‌تر از قیمت مصوب کارخانه به شرکت کرمان‌موتور پرداخت نخواهید کرد. این می‌تواند یک مزیت بزرگ برای طرح فروش اقساطی محصولات کرمان موتور باشد.

خودرو را دیرتر تحویل بگیرید تا مبلغ اقساط کمتر شود

در کنار طرح ۱۹ ماهه فروش اقساط کرمان‌موتور با پیش‌ثبت‌نام سه میلیونی، این شرکت طرح ۲۴ ماهه را هم برای فروش انواع جک در نظر گرفته است. در این طرح دیگر خبری از چک‌های مبلغ بالا نیست و همه اقساط به صورت منظم و با فاصله یک ماهه در نظر گرفته شده. طوری که برای خرید جک J۴ شما باید به عنوان پیش‌پرداخت در زمان ثبت‌نام مبلغ چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به شرکت پرداخت کنید و بعد از آن اقساط ماهانه پنج میلیونی تا تیرماه سال ۹۹ را بر عهده بگیرید. بعد از گذشت یک سال، مبالغ اقساط ۵۰ درصد بیشتر می‌شود و شما از مرداد ۹۹ تا تیر ۱۴۰۰ باید هر ماه هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به شرکت کرمان موتور قسط بدهید. اگر همه این مبالغ را با هم جمع کنیم، شما در مجموع ۱۴۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به کرمان‌موتور پرداخت کرده‌اید که همان مبلغ تعیین شده به عنوان قیمت مصوب جک J۴ است و حتی یک درصد سود هم شامل حال آن نشده. البته حواستان باید به زمان تحویل خودرو باشد. شاید در نگاه اول این طرح، نوعی فروش از دم قسط به نظر برسد، اما باید توجه داشته باشید موعد تحویل خودرو مردادماه ۹۹ یعنی زمانی است که شما ۴۰ درصد مبلغ را در قالب قسط‌های پنج میلیونی به شرکت کرمان موتور پرداخت کرده‌اید.

به گزارش فرارو، طرح فروش از دم قسط با تحویل یک ساله برای جک S۳ شرایط سخت‌تری دارد. شما باید تا مرداد ۹۹ هر ماه هفت و نیم میلیون قسط بدهید تا خودرو به شما تحویل داده شود. مبلغ اقساط از زمان تحویل خودرو بالا می‌رود و شما تا یک سال بعد یعنی تا تیر ۱۴۰۰ باید هر ماه ۱۰ میلیون تومان قسط پرداخت کنید. مبالغ اقساط برای جک S۵ که قیمت مصوب آن ۳۰۱ میلیون تومانی است، تا مرداد ۹۹ و همزمان با تحویل خودرو، ۱۰ میلیون تومان و تا یک سال بعد از آن ۱۵ میلیون تومان تعیین شده است.
 

ماشین خریدن با ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان تا چه حد امکان‌‎پذیر است؟

اگر پول نقد دارید، خرید از بازار به صرفه‌تر است

هرچند طرح فروش اقساطی کرمان‌موتور بدون سود در نظر گرفته شده، اما اگر همین حالا توانایی پرداخت کل مبلغ را دارید، بهتر است بیخیال طرح‌های فروش اقساطی شده و سراغ خرید خودرو از بازار بروید. چراکه قیمت انواع جک در بازار پایین‌تر از قیمتی است که کرمان‌موتور برای این محصولات در نظر می‌گیرد. مثلا امروز جک J۴ در بازار با قیمت ۱۴۶ میلیون تومان، یعنی چهار میلیون کمتر از قیمت مصوب کارخانه فروخته می‌شود. به عبارتی اگر همین حالا به صورت نقدی ۱۴۶ میلیون تومان پرداخت کنید، می‌توانید بلافاصله ماشینتان را تحویل بگیرید و نیازی به صبر کردن تا اسفندماه ۹۸ نیست. قیمت روز جک S۳ در بازار حدود ۲۲ میلیون تومان کمتر از قیمت کارخانه و ۱۸۸ میلیون تومان است و جک S۵ در بازار ۲۷۶ میلیون تومان فروخته می‌شود. باید توجه داشته باشید که کارخانه کرمان موتور قیمت این ماشین را ۳۰۱ میلیون تومان در نظر می‌گیرد.

توضیحاتی که نیاز به ترجمه دارد!

یک نکته عجیب در طرح فروش اقساطی کرمان‌موتور وجود دارد و آنهم توضیحات نامفهوم این طرح است. طوری که شرکت کرمان موتور در بخش توضیحات اعلام کرده «در صورت تصفیه نقدی خودرو در زمان تحویل مبلغ ۱۸ درصد سالیانه بر روی اقساط باقیمانده محاسبه و از مبلغ دریافتی کسر خواهد شد.»
 
به گزارش فرارو، حالا شرکت کرمان‌موتور احتمالا نیاز به یک مترجم دارد تا این جمله گنگ و نامفهوم را برای مشتریان این شرکت توضیح دهد. احتمالا منظور زمانی است که شما ۴۰ درصد قیمت خودرو را به شرکت پرداخت کرده و در اسفند ۹۸ می‌خواهید ماشینتان را تحویل بگیرید. در چنین شرایطی شما این امکان را دارید تا اقساط باقیمانده را به صورت یکجا به شرکت پرداخت کنید تا از شر چک‌های دو ماهه در سال ۹۹ خلاص شوید. در چنین شرایطی شرکت کرمان موتور ۱۸ درصد سالیانی روی اقساط باقی‌مانده محاسبه و از مبلغی که قرار است پرداخت کنید کم می‌کند. با این حساب شما در پرداخت اقساط باقیمانده رقمی حدود ۱۱ درصد تخفیف خواهید گرفت.
 
برای مثال اگر برای خرید خودرو جک S۳ تا اسفند ۹۸ مبلغی معادل ۸۴ میلیون تومان به شرکت کرمان موتور پرداخت کنید، این خودرو به شما تحویل داده می‌شود. از اینجا به بعد دو راه پیش روی شماست. می‌توانید ۱۲۶ میلیون تومان باقی‌مانده را در قالب شش فقره چک ۲۱ میلیونی با فاصله دو ماهه به کرمان موتور پرداخت کنید، یا به جای این کار، به صورت نقدی ۱۱۲ میلیون تومان پرداخت کنید و همانجا سند خودرو را تحویل بگیرید. در چنین حالتی کل مبلغ پرداختی به شرکت کرمان موتور ۱۹۶ میلیون تومان خواهد بود. رقمی که باز هم از قیمت فروش نقدی این خودرو در بازار بیشتر است!
 
جزئیات طرح فروش اقساط انواع جک از سری محصولات کرمان موتور مطابق تصاویر زیر است:
 

طرح فروش اقساطی جک J4

ماشین خریدن با سه میلیون تا چه حد امکان‌‎پذیر است؟

 طرح فروش اقساطی جک S3

ماشین خریدن با سه میلیون تا چه حد امکان‌‎پذیر است؟

 طرح فروش اقساطی جک S5

ماشین خریدن با سه میلیون تا چه حد امکان‌‎پذیر است؟

-->