پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4355968 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9494140
کد خبر : 277915 تاریخ ثبت : 1398/5/22 11:48 نظرات تایید شده : 0

تصاویر/ عملیات دشوار نظامیان فرانسه علیه القاعده در مالی

خلیج فارس:سربازان ارتش فرانسه که در عملیاتی ضد تروریستی به دنبال عناصر گروه‌های تروریستی در مالی هستند با مشکلات زیادی روبرو هستند.

به گزارش فرارو، 400 سرباز ارتش فرانسه به همراه 100 سرباز مالیایی در جستجوی تروریست‌های مخفی شده در دهکده های مالی هستند.

گرفتن اطلاعات درباره تروریست ها از روستاییان کاری دشوار است و روستاییان به نظامیان فرانسوی اعتماد نمی کنند. طوفان شن و گیر کردن در گل و لای و باتلاق ها نیز پیشروی نظامیان فرانسوی را با کندی روبرو کرده است.

چندی پیش وزارت دفاع فرانسه اعلام کرد که یک پایگاه نظامی موقت جدید در کشور مالی، واقع در غرب آفریقا تاسیس کرده است. این پایگاه موقت نظامی در منطقه گورما افتتاح شد.

یگان ویژه عملیات ضد تروریستی فرانسه از اوت (خرداد) 2014 حدودا 4500 نظامی را کشورهای بورکینافاسو، مالی، موریتانی، نیجر و چاد مستقر کرده است. این کشور مدعی نبرد با گروه‌های تروریستی منطقه به ویژه در مالی است. فرانسه پیشتر اعلام کرده بود که در قالب عملیات بارخان حضور طولانی مدت در مالی خواهد داشت.

این در حالی است گروه القاعده چندین بار نظامیان فرانسوی مستقر در منطقه ساحل آفریقا را تهدید کرده به طوری‌که ایمن الظواهری سرکرده القاعده چندی قبل در پیامی از اهالی مغرب خواست تا با نظامیان فرانسوی در منطقه ساحل آفریقا مبارزه کنند تا آن‌ها مجبور به ترک منطقه شوند.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

-->