پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3562819 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8703935
کد خبر : 277879 تاریخ ثبت : 1398/5/22 10:41 نظرات تایید شده : 0

نشست نقد و بررسی فيلم در حوزه هنری بوشهر+تصاویر

خلیج فارس: نشست نقد و بررسی کانون فیلم حوزه هنری، با مبحث «سينماي دغدغه، فیلم معناگرا» و نمایش فيلم "برخورد نزديك از نوع سوم" اثر "استيون اسپيلبرگ" در سالن اجتماعات حوزه هنری استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی حوزه هنری؛ منتقد نشست در رابطه با این فیلم گفت: مهم ترين نكته این است كه حدود چهل سال از ساخت فيلم مي گذرد، اما هنوز كه هنوز است جلوه هاي ويژه فيلم كهنه نشده و قديمي به نظر نمي رسد.

مژده غضنفری افزود: حضور فرانسوا تروفو از مهم ترين كارگردان هاي موج نو فرانسه در اين فيلم به عنوان بازيگر قابل توجه است.

وی با اشاره به موضوع فیام بیان کرد: "برخورد نزديك از نوع سوم" فيلمي معناگرا و كاملا شخصي است كه در قالب ژانر علمي-تخيلي به تصوير كشيده شده است.

غضنفری افزود: فيلم بر الهام، معنا و نور تمركز دارد. الهامي از متافيزيك كه بر قلب و ذهن كسي وارد مي شود و باعث مي شود زندگي معمولي خود را رها كند و به دنبال عشق ابدي و ازلي برود.

وی با اشاره به کاراکتر های فیلم ادامه داد: كاراكترهاي فيلم هر كدام براي رسيدن به اين معنا مسيری را طي مي كنند اما تنها دو تن از آن ها يعني مادري كه عشق فرزندش را در دل دارد و به دنبال اوست و شخصيت اصلي فيلم است كه مي تواند اين مسير را تا به انتها پشت سر بگذارد.

منتقد نشست با اشاره به کارگردان فیلم اظهار داشت: كارگردان در واقع بيان مي دارد كه وقتي به انسان الهامي مي شود و عشق به معبودي در دلش جوانه مي زند، تا نرسيدن به آن عشق ابدي و ازلي آرام نمي گيرد و به نوعي داستان فيلم همان چيزي است كه در عرفان رخ مي دهد.

غضنفری افزود: انسان در اين مرحله وقتي به او الهامي مي شود گويا در زندگی خود سرسپرده آن معنا و عشق مي شود و همه چيز را فداي آن مي كند.

کلمات کلیدی خبر : منتقد حوزه هنری
-->