پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23716462 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 779878
کد خبر : 277850 تاریخ ثبت : 1398/5/22 09:04 نظرات تایید شده : 0

جشن ولایت در دیلم برگزار شد

خلیج فارس: جشن بزرگ ولایت با حضور جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم ولایتمدار دیلم در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی هنری پیامبراعظم(ص) این شهر برگزار شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ حجت الاسلام سیدابراهیم سعیدی امام جمعه موقت دیلم دوشنبه شب در این مراسم جشن ضمن تبریک عید قربان و دهه امامت و ولایت گفت: عید قربان روزعیدی بزرگ است و در این روز حضرت ابراهیم(ع) جدبزرگوار حضرت رسول(ص) سربلند ازماموریت بزرگ خویش بیرون آمد وبنده خاص پروردگار خویش و به مقام والای امامت نائل شد.

جشن ولایت در دیلم برگزار شد

وی با اشاره به اینکه روزدهم ذالحجه و عید قربان روز خوشحالی و سرور است افزود: این روز یادآور جهاد بانفس و تجلی عشق و اطاعت محض در وجود پیامبری که درپی اندیشه های ناب دینی سر از پا نشناخته و بخاطر عظمت پروردگار و انجام دستور خداوند متعال فرزند خویش رابه قربانگاه می برد است.

امام جمعه موقت دیلم یادآور شد: در این مسیر دو سویه یعنی عزم راسخ ابراهیم(ع) برای اطاعت محض و خالصانه و بی ریا از ذات پروردگار عالمیان از یکسو و شیطنت مصرانه و سخت شیطان بزرگ جهت ایجاد انحراف در نیت خالصانه ابراهیم(ع) از سوی دیگر این پیامبر الهی توانست مخلص درگاه الهی شود.

وی اظهار داشت: یکی از مصادیق مهم عید قربان تقواست که در واقع کشمکش بین غریزه و وظیفه است و خدای تبارک و تعالی انسان را به مسیر ایمان هدایت می کند در حالی که هوای نفسانی به گناه منحرف می کند.

وی با اشاره به آیه جاهدو به اموالهم وانفسهم ادامه داد: نیت جهاد عین قربانی است و نکته ای که در این روز بسیار حائز اهمیت است دل بریدن از ارزشمندترین دارایها همانند حضرت ابراهیم(ع) از فرزندش و سیدالشهدا(ع) از همه بنی هاشم در روز عاشورا است.

امام جمعه موقت دیلم تصریح کرد: در استمرار راه ولایت باید ثابت قدم باشیم تا قربانی مورد پذیرش خدا واقع شود و لذا باید با هرچه در توان داریم در این راه  قربانی کنیم که گاهی قربانی با مال و مقام وگاهی بنا به فرموده ی امام صادق(ع) برای حل گرفتاری یک مسلمان آبرویتان را قربانی کنید.

فرماندار دیلم دراین مراسم ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن دهه امامت و ولایت به همه مسلمانان و شیعیان گفت: این دهه فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ دینی و مذهبی است.

عبدالامیرقاسمی بااشاره به اینکه دهه ولایت دربرگیرنده دوعیدبزرگ مسلمانان است افزود: واقعه غدیر تمام کننده و کامل کننده رسالت پیامبراکرم(ص) و نقشه راه مسلمانان محسوب می شود.

وی با تاکید بر تبیین تمامی زوایای واقعه غدیر بیان کرد: اسلام دین جامعی است و به همین علت زعامت و ولایت در جامعه اسلامی اهمیت ویژه ای دارد و غدیر اثبات کننده این مدعا است.

فرماندارشهرستان دیلم درادامه سخنان خود با اشاره به قرار گرفتن  درآستانه هفته دولت گفت: اتفاقات بسیار خوب و خدمات مطلوب و شایسته ای را در روزهای آتی در زمینه های مختلف شاهد خواهیم بود.

وی اظهار داشت: توسعه خدمات مطلوب درهفته دولت با حضور مسئولین و مردم درشهرستان انجام خواهد گرفت و پیشرفت خوبی را در زمینه های مختلف شاهد خواهیم بود.

مداحی، مسابقه، دکلمه خوانی، شعرخوانی، ورزش باستانی و اجرای برنامه های متنوع از جمله بخش های دیگر این مراسم بود.

کلمات کلیدی خبر : جشن ولایت دیلم
-->