پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4908834 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 10045824
کد خبر : 277612 تاریخ ثبت : 1398/5/20 18:12 نظرات تایید شده : 1

معاون استاندار: پروژه‌های عمرانی استان فعال است+عکس

خلیج فارس: خبرنگاران استان بوشهر از تعدادی از پروژه‌های عمرانی استان بوشهر بازدید کردند و آخرین وضعیت اجرای این پروژه‌ها را به صورت مستقیم بررسی کردند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از مهر؛ به مناسبت روز خبرنگار، معاون عمرانی استان بوشهر با دعوت از خبرنگاران، بازدیدی را از وضعیت اجرای پروژه‌های عمرانی در نقاط مختلف استان بوشهر داشتند و در این بازدید خبرنگاران در جریان آخرین وضعیت پروژه‌ها قرار گرفتند.

در این سفر که معاون عمرانی استاندار، مدیران دفتر فنی و شهری و روستایی استانداری حضور داشتند، مدیران دستاه اجرایی آخرین وضعیت اجرای پروژه‌ها را برای خبرنگاران تشریح کرد.

پروژه‌های عمرانی استان بوشهر فعال است/ نظارت مستمر و جدیت در اجرا

خبرنگاران و مسئولان پس از حضور در گلزار شهدای گمنام شهر اهرم، بازدیدی را از سد خائیز تنگستان داشتند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر در حاشیه این بازدید اظهار داشت: خوشبختانه امروز شاهد استقبال خوبی از تور رسانه‌ای بودیم و تقریبا همه خبرنگارانی که دعوت بودند در این تور شرکت کردند.

مهرداد ستوده با اشاره به نقش بسیار مهم رسانه‌ها و فعالیت خبرنگاران در توسعه استان خاطرنشان کرد: توسعه استان نیازمند توجه به رسانه‌ها است و باید به جایگاه رسانه توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

وی با بیان اینکه استان بوشهر نجیب‌ترین و قدرشناس‌ترین مردم را دارد، تاکید کرد: خدمت به این مردم افتخار بزرگی است که نصیب ما شده است و تلاش داریم از همه ظرفیت‌ها برای خدمت به مردم استفاده کنیم.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر به اقدامات صورت گرفته در حوزه آب در استان بوشهر اشاره کرد و افزود: طی یک سال و نیم اخیر انقلابی در حوزه آب استان بوشهر صورت گرفته است و کارهای بزرگی را شاهد هستیم.

وی به اشاره به اقدامات صورت گرفته برای توسعه راه‌ها و اجرای راه‌آهن بوشهر - شیراز، تاکید کرد: در حوزه اجرای سیستم آبیاری تحت فشار نیز طی یک سال و نیم اخیر به اندازه پنج سال کار شده است.در حوزه بهداشت و درمان نیز طرح‌های خوبی در دست اجرا است.

ستوده با بیان اینکه بسیاری از کارهای توسعه‌ای استان بوشهر با مطالبه‌گری رسانه‌ها محقق شده است، ادامه داد: امروز جمع خوبی با حضور رسانه‌ها شکل گرفت و تلاش داریم که این جمع حفظ شود.

سد خائیز

سرپرست آب منطقه‌ای استان بوشهر در جریان بازدید از سد خائیز اظهار داشت: سد خائیز یک سد خاکی با هسته رسی است که ارتفاع سد از بستر ۳۶ متر، تراز تاج سد ۱۳۶ متر، طول تاج ۶۱۰ متر، عرض تاج ۱۰ متر و حجم کل مخزن ۱۵.۶۶ میلیون مترمکعب است.

حسین باشی‌زادگان خاطرنشان کرد: حوضه آبریز رودخانه خائیز به مساحت ۲۷۰ کیلومتر مربع بخشی از حوضه آبریز رودخانه اهرم است. متوسط بارندگی در محل سد ۳۵۱ میلیمتر و دمای متوسط آن ۲۴.۱۱ درجه و تبخیر آزاد در محل سد ۱۸۸۲ میلیمتر برآورد شده است.

وی بیان کرد: هدف از اجرای طرح سد خائیز در شهرستان تنگستان، جلوگیری از تخلیه منابع آب سطحی حوضه رودخانه شیرین به خلیج فارس، تامین آب مطمئن برای آبیاری نخلستان‌های اهرم و کنترل سیلاب است.

سرپرست آب منطقه‌ای استان بوشهر اضافه کرد:‌ با احداث سد خائیز تنگستان ۶۸۱ هکتار از نخیلات پائین‌دست در طرح بهبود زیر کشت خواهد رفت.

راه‌آهن بوشهر - شیراز

پروژه راه‌آهن بوشهر - شیراز دارای قدمتی طولانی و پیشرفتی کم بوده است که در سال جاری تلاش شده تا این پروژه بار دیگر شتاب بگیرد و عملیات احداث آن روان‌تر شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر در بازدید از این پروژه اظهار داشت: کل مسیر راه‌آهن بوشهر -- شیراز دارای ۴۳۷ کیلومتر طول است که قطعات ۹ و ۱۰ و ۱۱ آن در استان بوشهر قرار دارد.

فرزاد رستمی به اشاره به اینکه عملیات اجرای قطعه ۱۰ در دست اجرا است، بیان کرد: این قطعه دارای طول ۲۵.۵ کیلومتر است  که دارای ۲.۹ کیلومتر پل و ۲.۱ کیلومتر تونل است.

معاون عمرانی استاندار بوشهر نیز گفت:‌پروژه راه‌آهن بوشهر شیراز با قدمت ۱۰ اله سال‌ها بود که خوابیده بود و با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم، پیشرفتی نداشت.

مهرداد ستوده اضافه کرد: قطعه دهم که در دست اجرا است، سخت‌ترین قطعه این پروژه است و تلاش می‌شود که این پروژه با تامین اعتبارات مناسب تکمیل شود.

بزرگراه اهرم - برازجان

پروژه بزرگراه اهرم - برازجان قطعه‌ای از پروژه بزرگراه اهرم - برازجان - گناوه - دیلم است که بعنوان یکی از شریان‌های اصلی در استان بوشهر محسوب می‌شود و تکمیل آن از ضروریات است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهردر بازدید خبرنگاران از بزرگراه اهرم - برازجان اظهار داشت: این پروژه دارای ۵۴ کیلومتر طول است که در چهار قطعه در دست ساخت است.

فرزاد رستمی با اشاره به اینکه دکوپاژ کمربندی اهرم از دمروبادان تا ورودی اهرم انجام شده است، خاطرنشان کرد: از اهرم تا آباد ۱۱ کیلومتر است که چهار خطه است.

 مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر بیان کرد: قطعه سوم و چهارم پروژه بزرگراه اهرم - برازجان نیز ۱۲ کیلومتر روسازی شده است که هفت کیلومتر آن کوبیده شده است و تلاش داریم این ۱۲ کیلومتر امسال زیر بار ترافیکی برود.

وی با بیان از مجموع ۵۴ کیلومتر پروژه بزرگراه اهرم - برازجان ۱۶ کیلومتر آن دست نخورده است، ادامه داد: با نهایی شدن مطالعات نسبت به تکمیل این طرح اقدام خواهد شد.

رستمی پیشرفت فیزیکی بزرگراه اهرم - برازجان را ۳۵ درصد عنوان کرد و افزود: تکمیل این پروژه با جدیت دنبال می‌شود.

معاون عمرانی استاندار بوشهر نیز گفت:‌ تکمیل طرح‌های راه‌سازی یکی از اولویت‌های مهم استان بوشهر است که در این راستا اعتبارات خوبی نیز به این بخش اختصاص یافته است.

طرح نخلستان

یکی از مهمترین برنامه‌ها و طرح‌های بخش کشاورزی استان بوشهر اجرای طرح نخلستان است که در قالب این طرح، سستم آبیاری تحت فشار جایگزین طرح آبیاری غرق‌آبی می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان در حاشیه بازدید خبرنگاران از این طرح اظهار داشت: اجرای طرح آبیاری تحت فشار به صورت پایلوت در ۱۷۰ هکتار از اراضی نخیلات آب‌پخش اجرا شده که اقناع کشاورزان با سختی‌های بسیاری روبرو بود.

منصور نوذری با اشاره به اجرای طرح سیستم نوین آبیاری در سطح دو هزار و ۴۰۰ هکتار از نخلستان‌های سعدآباد اضافه کرد: اجرای این سیستم آبیاری باعث افزایش راندمان آبیاری و جلوگیری از هدررفت آب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح ۱۳ میلیارد تومان نیاز است، خاطرنشان کرد: ۱۳ میلیارد تومان نیز برای خریداری تجهیزات آن نیاز است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان میزان پیشرفت اجرای طرح نخلستان را ۶۰ درصد عنوان کرد.

معاون امور عمرانی استانداری بوشهر نیز در این آئین با اشاره به اهمیت استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری بیان کرد: با توجه به شرایط منابع آبی بایستی با راهکارهای مختلف، استفاده بهینه‌ای از منابع آبی داشته باشیم.

اورژانس هسته‌ای

توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی استان بوشهر در سال‌های اخیر شدت بیشتری گرفته است و شاهد افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی هستیم و یکی از پروژه‌های مهم استان اورژانس هسته‌ای است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در جریان بازدید از اورژانس هسته‌ای بوشهر اظهار داشت: اکنون در استان بوشهر هزار و ۴۶۰ تخت بیمارستانی داریم که در افق ۱۴۰۴ تلاش داریم به دو هزار و ۶۰۰ تخت برسیم.

ایرج بیژنی اضافه کرد: اکنون در استان بوشهر به ازای هر هزار نفر ۱.۳ تخت داریم که در افق ۱۴۰۴ باید به ۲.۲ تخت به ازای هر هزار نفر برسیم.

وی با اشاره به ساخت اورژانس هسته‌ای بوشهر در مساحت هشت هزار مترمربع، خاطرنشان کرد: با تکمیل این پروژه ۱۱۰ تخت به تخت‌های بیمارستانی استان اضافه می‌شود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: در صورتی که حادثه‌ای در نیروگاه هسته‌ای بوشهر رخ دهد برای انجام کارهای تشخیصی و همچنین درمانی این اورژانس بسیار مفید خواهد بود و در دیگر مواقع نیز این بیمارستان خدمات اورژانس را ارائه می‌کند.

وی تاکید کرد: تلاش داریم تا با تکمیل بخش‌های مختلف این بیمارستان، در آینده نزدیک شاهد بهره‌برداری و خدمات دهی آن باشیم.

آبشیرین‌کن بوشهر

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر اظهار داشت: در راستای توسعه آبشیرین‌کن‌ها در سطح استان بوشهر تلاش‌های خوبی صورت گرفته است و طرح‌های مهمی در دست اجرا است.

روح‌الله طاهریان‌پور اضافه کرد: با هم‌گرایی مسئولان استان کارهای خوبی صورت گرفته است و با تکمیل این پروژه‌ها بحران آبی استان بوشهر به دست فراموشی سپرده می‌شود.

وی افزود: از سال گذشته تاکنون هفت روستای جدید از آب بهره‌مند شده‌اند و ۳۳۰ کیلومتر نوسازی شبکه نیز در سطح روستاها انجام شده است.

نماینده آب و فاضلاب شهری استان بوشهر نیز به روند توسعه آبشیرین‌کن‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: تا قبل از سال ۹۲ استان بوشهر آبشیرین‌کن نداشت و الان حدود ۳۵ هزار مترمکعب آب شیرین در این تاسیسات تولید می‌شود.

وی اضافه کرد: طرح‌های متعدد آبشیرین‌کن در نقاط مختلف استان از جمله سیراف، بوشهر، آب‌پخش، سعدآباد، دالکی و وحدتیه، شیف، هلیله، بخش ساحلی دشتی و عسلویه در دستور کار قرار گرفته است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر نیز اظهار داشت: با تکمیل این طرح‌ها آب بوشهر و حومه به پایداری خواهد رسید. گام‌های مهمی برای توسعه آبشیرین‌کن‌ها در نقاط مختلف استان به کار گرفته شده است.

مهرداد ستوده با بیان اینکه تا سال ۱۴۰۰ این طرح‌ها تکمیل می‌شود ادامه داد: با تکمیل این طرح‌ها ۱۵۰ مترمکعب شیرین‌سازی در روز صورت می‌گیرد که بخش قابل توجهی از آب مصرفی در استان خواهد بود.

-->