پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20719454 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19085655
کد خبر : 277529 تاریخ ثبت : 1398/5/20 11:17 نظرات تایید شده : 0

۱۷ سد بزرگ و کوچک در استان احداث می‌شود

۱۷ سد بزرگ و کوچک در استان بوشهر احداث می‌شودخلیج فارس: سرپرست آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به برنامه‌های طرح سازگاری با کم‌آبی در استان بوشهر، گفت: ۱۷ سد بزرگ و کوچک در استان بوشهر احداث می‌شود.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ حسین باشی‌زادگان صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به وضعیت اقلیمی استان بوشهر، نیاز است که طرح‌های سازگاری با کم‌آبی در استان اجرایی شود.

وی ادامه داد: در همین راستا طرح‌های مهمی در دست اجرا است که می‌توان به احداث پنج سد بزرگ و ۱۲ سد کوچک در سطح استان اشاره کرد.

سرپرست آب منطقه‌ای استان بوشهر خاطرنشان کرد: ۱۳ هزار حلقه چاه در استان بوشهر وجود دارد که میزان اضافه برداشت این چاه‌ها ۲۱۰ میلیون مترمکعب است.

وی بزرگترین سازه آبی استان بوشهر را سد رئیسعلی دلواری در شهرستان دشتستان با ظرفیت ۶۹۵ میلیون مترمکعب معرفی کرد و ادامه داد: در هفته دولت ۵۰ میلیارد تومان پروژه در حوزه آب استان بوشهر افتتاح می‌شود.

باشی‌زادگان میزان پیشرفت فیزیکی سد خائیز تنگستان را ۳۰ درصد عنوان کرد و گفت: با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، سد خائیز بهمن‌ماه سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.

-->