پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3562653 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8703770
کد خبر : 277440 تاریخ ثبت : 1398/5/19 01:25 نظرات تایید شده : 0
مهرداد خدیر در کارگاه یادداشت نویسی بوشهر+تصاویر

خبر "خون" رسانه است؛ یادداشت "روح" آن

خلیج فارس: کارگاه آموزشی "یادداشت نویسی در رسانه" توسط مهرداد خدیر در بوشهر برگزار شد.

خلیج فارس: کارگاه آموزشی "یادداشت نویسی در رسانه" توسط مهرداد خدیر در بوشهر برگزار شد.

به گزارش«خلیج فارس»؛ این برنامه ساعت 10 تا 14 روز جمعه با همت خانه مطبوعات بوشهر و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.

در این کارگاه مباحث مختلف درباره یادداشت نویسی مطرح شد.

مهرداد خدیر سردبیر هفته نامه امید جوان و عضو شورای سردبیری سایت عصر ایران در این کارگاه گفت: خبر خون رسانه و یادداشت روح آن است، از این رو رسانه ای که یادداشت ندارد، روح ندارد، از این رو یادداشت نویسی از ژانرهای سخت مطبوعاتی است.

وی درخصوص تفاوت مقاله و یادداشت مطبوعاتی ادامه داد: در یادداشت شما باید ایده و نظری را بیان کنید، مثلا درباره مذاکره یا برجام باید به صورت صریح، کنایه یا طعنه دیدگاه و نظری را بنویسید، درحالی که یادداشت محافظه کارانه است و شامل تعدادی صغری و کبرا می باشد که می تواند در لفافه دیپلماتیک و محافظه کارانه باشد.

به گفته وی، یادداشت در ظرف زمانی خود باید منتشر شود و اصطلاحا مثل چای داغ است، اما مقاله امکان اینکه در آینده هم به عنوان بخش و فصلی از یک کتاب منتشر شود نیز دارد.

خدیر با بیان اینکه مهمترین ویژگی یادداشت بیان ایده و نظر با صراحت تمام است، تصریح کرد: مطبوعات در ایران دچار کمبود یادداشت نویس حرفه ای هستند، درحالی که یادداشت و گزارش به دلیل اینکه جزو سخت ترین بخش های رسانه هستند، درصورت توجه به آن می تواند برای مخاطب جذابیت داشته باشد.

در ادامه شماری از حاضران به طرح پرسش های خود در این کارگاه پرداختند.

تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید

-->