پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3963356 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9103224
کد خبر : 277429 تاریخ ثبت : 1398/5/20 00:07 نظرات تایید شده : 0

آثار نمایشگاه بین‌المللی کاریکاتور تهران در بوشهر به نمایش درآمد+تصاویر

خلیج فارس: نمایشگاه یازدهمین دوسالانه بین المللی کاریکاتور تهران با ارائه ۴۵ اثر هنری از هنرمندان جهان در نگارخانه سوره حوزه هنری استان بوشهر افتتاح شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان بوشهر؛ این نمایشگاه، روز شنبه با حضور رئیس حوزه هنری استان بوشهر، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار بوشهر، نماینده شورای شهر بوشهر و علاقه مندان به هنرهای تجسمی افتتاح شد.

رئیس حوزه هنری استان بوشهر با بیان اینکه امروز نگارخانه سوره میزبان یکی از مهمترین رویدادهای هنری کشور است؛ اظهار داشت: در این نمایشگاه ۲۱ اثر از هنرمندان ایرانی و ۲۴ اثر از هنرمندان ۱۴ کشور جهان از جمله مکزیک، سوریه، مراکش، اوکراین، صربستان، ترکیه، استرالیا، آلمان، اندونزی، برزیل، رومانی، جمهوری آذربایجان، کرواسی و افغانستان قرار گرفته است.

امید پارسایی فر با اشاره به اینکه دو سالانه کاریکاتور ایران از معتبرترین دوسالانه های هنر کاریکاتور در منطقه است بیان کرد: در این رویداد هنرمندانی از ۷۳ کشور جهان شرکت داشتند که در این نمایشگاه شاهد منتخب آثار آنها هستیم.

وی ادامه داد: از بین آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره تعداد ۵۰۳ اثر طی دو مرحله داوری انتخاب و در نمایشگاه جشنواره یازدهمین دوسالانه کاریکاتور تهران نصب شد.

پارسایی فر با اشاره به محورهای موضوعی نمایشگاه یازدهمین دوسالانه کاریکاتور تهران اظهار داشت: این نمایشگاه در سه بخش کارتون موضوعی با عنوان "ایمنی و امنیت" و کارتون با موضوع آزاد و کاریکاتور افراد مشهور دنیا اعم از بازیگر، ورزشکار، سیاستمدار و… برگزار شده است.

وی افزود: آثار ارائه شده به موضوعات مختلفی از جمله مهاجرت، جنگ های جهان معاصر، عدالت طلبی، مضرات فضای مجازی و تبعات آن و صلح و دوستی بین ملت‌ها اشاره دارد.

پارسایی فر با بیان توضیحی پیرامون کارتون و کاریکاتور اظهار داشت: هنر کاریکاتور این نمایشگاه به طراحی اغراق آمیز چهره های معروف فرهنگی، هنری، سیاسی و اجتماعی ایران و جهان و هنر کارتون نیز به خلق یک موقعیت خاص و گاهاً طنزآمیز به کمک خط، رنگ و ایده های هنرمندانه اشاره می کند.

وی با بیان اینکه این رویداد با همکاری مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری مرکز، برگزار شده است ضمن قردانی از سید مسعود شجاعی طباطبایی عنوان کرد: در استان ظرفیت های خوبی در بین هنرمندان جوان در هنر کاریکاتور و کارتون وجود دارد و هر کدام از این آثار به اندازه یک مقاله حرف، ایده و مضمون برای مخاطبین این رشته خواهد داشت.

پارسایی فر با اشاره به راهیابی اثر هنرمند استان بوشهر به نمایشگاه دو سالانه کاریکاتور تهران افزود: ۲ اثر از ابوالقاسم طحانیان از هنرمندان دشتستان، در بخش کاریکاتور و کارتون به این نمایشگاه راه پیدا کرده است.

رئیس حوزه هنری استان بوشهر با اشاره به زمان برگزاری این نمایشگاه گفت: نمایشگاه یازدهمین دوسالانه کاریکاتور تهران از ۱۹ مرداد ماه الی ۲۵ مرداد ماه، ساعت ۱۸ الی ۲۱ میزبان بازدیدکنندگان است.

-->