پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3562116 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8703234
کد خبر : 277039 تاریخ ثبت : 1398/5/17 13:04 نظرات تایید شده : 2

"مافیای تانکر در وزارت نفت سد راه تکمیل آبرسانی جم است"

خلیج فارس: رئیس شورای اسلامی شهر جم با بیان اینکه مافیای تانکریسم در وزارت نفت سد راه تکمیل آبرسانی جم است گفت: برخی از افراد که از آبرسانی به وسیله تانکر سود می‌برند، مانع تکمیل پروژه بزرگ آبرسانی به جم می‌شوند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ عبدالحسین اکسیر با تاکید بر نقش مهم اصحاب رسانه در انعکاس و پیگیری مطالبات مردم اظهار داشت: نباید از اعضای شورای شهر اسطوره سازی شود و با بالا بردن سطح توقعات کار را برای آنها سخت کنیم چرا که آنها هرچه در توان داشته باشند و قانون اجازه دهد انجام می‌دهند.

وی از بازگشت 14 میلیارد ریال مطالبات شهرداری جم از منطقه عملیاتی گازی نار و کنگان خبر داد و افزود: تاسیسات عملیاتی منطقه گازی نار و کنگان در جم واقع شده است و عوارض آلایندگی آن نیز برای منطقه است که بیشترین پرداختی عوارض آلایندگی به استان فارس می‌باشد و برای بازگشت حق تضییع شده مردم جم، این موضوع را به جدیت دنبال می‌کنیم.

وی در خصوص محل تامین هزینه‌های سفرهای مختلف داخلی و خارجی اعضای شورای شهر جم نیز گفت: اعضای شورای شهر جم سفرهای مختلفی به شهرهای تبریز، کیش، تهران و شیراز داشته‌اند تا از نزدیک شاهد نحوه مدیریت شهری کلان شهرها باشیم و از آنها الگو برداری کنیم. سفر خارجی چند روز گذشته شورا شهر نیز با هزینه شخصی اعضا انجام گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر جم با اشاره به اینکه انبوه سازی در جم روند نزولی پیدا کرده است خاطرنشان کرد: ساخت و سازها محل درآمد خوبی برای شهرداری بود که اکنون این بازار بار رکورد همراه شده و تنها شهرداری در سطح استان بوشهر هستیم که همزمان چندین پروژه سنگین و میلیاردی را اجرا می‌کنیم.

اکسیر با انتقاد از عملکرد محیط زیست استان بوشهر در اعطای نشان سبز به صنایع پتروشیمی در عسلویه خاطر نشان کرد: از 15 پتروشیمی واقع در پارس جنوبی، 14 پتروشیمی موفق به اخذ گواهی سبز شده‌اند که با توجه به آلودگی گسترده در عسلویه این اقدام شائبه‌های رانت خواری را تقویت می‌کند.

عضو شورای شهر جم تاکید کرد: چگونه می‌شود صنعتی با آن همه آلودگی بتواند به راحتی گواهی سبز خود را از محیط زیست استان بوشهر بگیرد و مردم منطقه نیز از کمترین حق آنها که عوارض آلایندگی است محروم شوند و این کارها اعتماد مردم به دولت سلب می‌کند.

عبدالحسین اکسیر مافیای تانکریسم را مهم‌ترین عاملی تعطیلی پروژه خط انتقال آب سیراف به جم دانست و تاکید کرد: امسال نزدیک به 71 میلیارد تومان هزینه انتقال آب به جم می‌شود که چندین سال است به وسیله تانکرهای متعدد آب از شیرینو به مخزن شهرک‌های مسکونی انتقال می‌یابد و شواهد حاکی از آن است که پشت پرده این داستان افرادی هستند که از تکمیل خط انتقال آب جم متضرر شده و در این زمینه سنگ اندازی می‌کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر جم افزود: از سوی دیگر آب منطقه‌ای استان با صدور مجوز احداث و برداشت آب از چاه‌های عمیق منطقه، از این راه درآمدزایی می‌کند.

کلمات کلیدی خبر : عبدالحسین اکسیر جم نفت
-->