پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8301593 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/10/09 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1556296
کد خبر : 276869 تاریخ ثبت : 1398/5/16 11:05 نظرات تایید شده : 0

دستگیری ۶۶ مفسد اقتصادی در بوشهر

خلیج فارس: فرمانده انتظامی استان بوشهر عنوان کرد: در حوزه مقابله با فساد اقتصادی با محوریت زمین‌خواری و فرار مالیاتی در چهار ماهه اول سال جاری ۶۶ نفر دستگیر شده است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایسنا؛ سردار خلیل واعظی در نشست مطبوعاتی با بیان اینکه مهمترین ابزار نظارت همگانی صدای رسانه است، گفت: یکی از تاثیرات رسانه‌ افزایش احساس امنیت بوده و صدای خبرنگار مهمترین و موثرترین اهرم در این خصوص است.

وی با اشاره به نقش مهم رسانه در مبارزه با جرم و فساد افزود: رسانه می‌تواند با انعکاس اخبار گوناگون درخصوص مبارزه با پدیده شوم فساد قدم برداشته و زمینه‌ساز جلب اعتماد مردم و مقابله با یاس و ناامیدی در جامعه باشد.

فرمانده انتظامی بوشهر با تاکید بر ضرورت حمایت از رسانه‌ها و خبرنگاران تاکید کرد: خبرنگاران کمک بسیار بزرگی برای نیروی انتظامی بوده و در ایجاد امنیت مردم نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری بر عهده دارند.

سردار واعظی تصریح کرد: مهمترین جرایم فضای مجازی در استان بوشهر برداشت اینترنتی غیرمجاز با ۴۳ درصد و کلاهبرداری اینترنتی با ۳۸ درصد است.

وی عنوان کرد: علاوه بر کشف که خود در پیشگیری موثر است، در زمینه پیشگیری از وقوع جرائم اینترنتی ۶۱ کارگاه آموزشی استفاده از فضای مجازی برگزار شده است.

ترانزیت موادمخدر را از طریق دریا

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: طی سال‌های گذشته دریا به محلی برای ورود مواد مخدر به استان تبدیل شده است و موادمخدر را از طریق دریا ترانزیت می کنند.

واعظی ادامه داد: سال جاری حدود سه تن و ۹۲۶ کیلوگرم مواد مخدر در استان بوشهر کشف شده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر از افزایش دستگیری قاچاقچیان و توقیف خودروها در استان خبر داد و بیان کرد: در این زمینه ۶ باند عمده در استان متلاشی شده و بیشترین کشفیات نیز مربوط به تریاک بوده است.

وی از افزایش تلفات تصادفات جاده ای در حوزه درون‌شهری و برون‌شهری خبر داد و گفت: متاسفانه به علت گرمای هوا راکبان موتور نمی توانند از کلاه ایمنی استفاده کنند و ۳۸ درصد تصادفات فوتی استان نیز مربوط به موتورسیکلت‌ها است.

سردار واعظی با بیان اینکه ۱۰۵ درصد از جرایم جنایی در سطح استان کشف شده است، یادآور شد: در سال جاری شاهد کاهش سرقت‌های مسلحانه و عدم وقوع برخی جرایم از جمله جیب‌بری، آدم‌ربایی، سرقت از بانک و طلافروشی بوده ایم.

رشد چشمگیر قاچاق سوخت

وی با اشاره به رشد ۸۵ درصدی کشفیات قاچاق در استان افزود: در زمینه کشفیات سوخت قاچاق نیز  رشد چشمگیری را شاهد هستیم.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به افزایش ۳۷ درصدی رضایت‌مندی مردم از پلیس افزود: تماس‌های تقدیر و تشکر مردمی از عملکرد پلیس افزایش ۵۰ درصدی داشته است.

سردار خلیل واعظی از توقیف بیش از ۵ هزار خودروی حامل کالای قاچاق در استان بوشهر خبر داد، بیان کرد: ایستگاه بازرسی پلیس به سامانه گمرک متصل بوده و در صورت عدم مطابقت بارنامه برخورد صورت می‌گیرد.

دستگیری ۶۶ نفر مرتبط با فساد اقتصادی

وی در پاسخ به چرایی افزایش قاچاق از طریق دریا عنوان کرد: کنترل در خشکی برای پلیس راحت تر بوده و تمام تجهیزات و ابزارهای ما نیز در خشکی است، همچنین در دریا به اندازه خشکی حضور نداریم ولی با این حال مقابله انجام می‌شود.

این مقام انتظامی بیان کرد: در حوزه مقابله با فساد اقتصادی در استان با محوریت زمین‌خواری و فرار مالیاتی اقدامات خوبی صورت گرفته و حدود ۴۸ فقره انواع جرایم اقتصادی با محوریت دو جرم مذکور با ارزش بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان در چهار ماهه سال جاری کشف و همچنین ۶۶ نفر دستگیر شده اند.

سردار واعظی تاکید کرد: در زمینه وقوع قتل نسبت به سال گذشته افزایش داشته ایم و بیشتر این قتل ها نیز خانوادگی بوده است.

کلمات کلیدی خبر : خلیل واعظی فساد اقتصادی
-->