پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4356616 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9494787
کد خبر : 276781 تاریخ ثبت : 1398/5/16 08:41 نظرات تایید شده : 1

آوای بيرمی در تالار وحدت

رسول سعادت نيا | وكيل پايه يك دادگستري

هماره هنرمندان گروه موسيقي اصيل ليان را تنها به عنوان نوازنده ي موسيقي نديده و نتوان ديد و بر اين باورم كه گروه ليان و تمامي هنرومندان موسيقي جنوب كشور سفيران نواي سوزناك و طرب انگيز ديار موج و آفتابند.

سفيراني هستند كه حرف هاي ناگفته در سكوت مردمان آفتاب خورده سرزمين موج و دريا، دشت و كوهسار و نخل هاي هميشه سبز را با طعم زلال رطب و خارك در جاي جاي زمين پهناور  به ساز عشق و مهرباني و زندگي مي نوازند.

نواي پرتلاطم امواج خروشان شاخاپ هميشه پارس را همسو با ريتم آكنده از رقص پينه هاي دستان جاشوها در خروش ساز ني انبانشان جاريست

همان سازي كه گهي شور سماع است و گهي داغ وداع.گهي ريتم صيادان به گاه صيد است و گهي سمفوني لرزنگاران به وقت عيش.

چنان پرتلاطم و خوش بم و زير است كه فيلسوفانه هاي خيامي در نوايش گره خورده و هر جمع دلداده اي را  از كوزه به كوزگر مي رساند و دست او را بر گردن يار پيوند مي زند.

نوايي كه وقت جُنگ و جَنگ،  شور و شعور  بي كرانه مي نوازد و به وقت حكمت و اشراق ، نفير ني و  نيستان سر مي دهد.

پيك خوش آوازي كه چند صباحي از آواي او ديار موج و آفتاب بي نصيب بود ولي آنگاه كه سخن از شهروندي و حقوق شهروندي شد به سرپنجه تدبير نهاد مردم بنياد و  مستقل وكالت، اين صداي رسا دوباره در كناره شاخاب پارس، شهر كهن تبار بوشهر طنين انداز شد و احياي اين حق شهروندي برگ زريني است كه بر تارك كانون وكلاي دادگستري بوشهر نشسته است و بر استمرار آن و پاسداشت تمامي حقوق شهروندي پاي مي فشرد.

و اينك چه خرسندانه است كه پيك نامور ليان به «تالار وحدت» پايتخت ، جمع مشتاقان را به همدلي با مردمان سينه سوخته ي بيرمي گره مي زند. و صداي رساي سوته دلان دوستداران محيط زيست تنگه شيرينه مي شود.

 همان تنگه اي كه ملودي « ديگه ناشم به كعله» آن اين روزها داغ دل زبان بستگان طبيعت يعني كبك و تيهوها ،  كل و بزها و پلنگ ايراني را فرياد مي كشد. و «تنگه تِكو» را نه به «تالاروحدت»كه به سمفوني زندگي، پيوست ناگسستني مي زند.

پيك ناموري كه شريفانه هنر مهرباني  ورزيده و  استمداد مي طلبد كه:  *«آهاي مردم بيرمي نبابد بميرد ...!!»*

کلمات کلیدی خبر : گروه لیان محسن شریفیان
-->