پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3562456 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8703574
کد خبر : 276747 تاریخ ثبت : 1398/5/15 18:38 نظرات تایید شده : 1
فرمانده انتظامی استان بوشهر:

"شوتی" به شورای امنیت رسید/ مشکل اجتماعی با کار امنیتی حل نمی‌شود

خلیج فارس: وی تصریح کرد: برای برون رفت از این شرایط و حوادثی که رخ می دهد، نیازمند اختیارات و امکاناتی هستیم که پیشنهادات مان را به شورای امنیت کشور ارائه کرده ایم.

خلیج فارس: فرمانده انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه خودروهای شوتی (حمل کالای ته لنجی) یک معضل اجتماعی اقتصادی است، گفت: اگرچه نیروی انتظامی براساس وظایف خود نسبت به این موضوع حساس بوده و وظایفش را انجام می دهد، ولی مشکل اجتماعی صرفا با کار امنیتی و انتظامی قابل حل نیست.

سردار خلیل واعظی در نشست خبری درخصوص گلایه رانندگان پیرامون تردد ناامن خودروهای شوتی می باشد، اظهار داشت: واقعیت این است که بخشی از کالایی که فراتر از مصوبه ته لنجی از گمرک خارج می شود و به دلیل پرداخت نشدن عوارض، برگ سبز ندارد، به خودروهای تحت عنوان شوتی سپرده می شود که برای توقیف نشدن کالا به عنوان قاچاق، حرکت غیرایمن و خطرناک در جاده های استان دارند.

واعظی با بیان اینکه خودروهای شوتی معضلی اجتماعی است نه امنیتی ادامه داد: اگرچه پلیس از ابتدای امسال حدود 5 هزار خودروی شوتی را توقیف کرده، ولی نمی توان انتظار داشت مشکلی که پایه اقتصادی و اجتماعی دارد با کار امنیتی و انتظامی رفع شود.

به گفته وی، اینکه انتظار داشته باشیم نیروی انتظامی به تنهایی قادر به حل این معضل باشد امکانپذیر نیست و باید گمرک هم درخصوص برخی اقدامات خود اصلاحاتی انجام دهد.

وی بدون اشاره به جزییات بیشتر، تصریح کرد: برای برون رفت از این شرایط و حوادثی که رخ می دهد، نیازمند اختیارات و امکاناتی هستیم که پیشنهادات مان را به شورای امنیت کشور ارائه کرده و منتظر اعلام نظر و تصمیم در این زمینه هستیم.

در استان سرقت بانک و آدم ربایی نداشته ایم

فرمانده انتظامی استان بوشهر در بخش دیگری از این نشست خبری گفت: کاهش سرقت‌های مسلحانه و عدم وقوع برخی جرایم از جمله جیب‌بری، آدم‌ربایی، سرقت بانک، طلافروشی و آدم ربایی طی سالجاری در استان داشته‌ایم.

وی از اجرای طرح کنترل سرقت‌ها در استان خبر داد و بیان کرد: در سرقت‌های مهم در سطح استان افزایشی را نداشته‌ایم.

مهمترین جرایم فضای مجازی در استان

سردار واعظی مهمترین جرایم فضای مجازی در استان بوشهر را برداشت غیرمجاز با ۴۳ درصد و کلاهبرداری اینترنتی با ۳۸ درصد دانست و ادامه داد: وضعیت استان ما نسبت به سایر استان‌ها از نظر فضای مجازی بهتر است و ۹۶ درصد کشف جرایم فضای اینترنتی را داشته‌ایم.

سردار واعظی از برگزاری ۶۱ کارگاه آموزشی استفاده از فضای مجازی خبر داد و اضافه کرد: به منظور کاهش جرایم فضای مجازی نیز پیشنهاداتی را داشته‌ایم که شاهد بهبود وضعیت باشیم.

افزایش تلفات تصادفات

وی با بیان اینکه در حوزه درون‌شهری و برون‌شهری شاهد افزایش تلفات تصادفات هستیم گفت: بیشترین تلفات مربوط به موتورسیکلت‌ها است و به علت گرمای هوا از کلاه ایمنی استفاده نمی‌کنند و همین موضوع باعث افزایش تلفات می‌شود.

سردار واعظی از افزایش و تقویت کنترل نامحسوس در سطح استان خبر داد و افزود: ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز و تشدید کنترل در این مناطق در دستور کار بوده است.

دستگیری 166 متهم اقتصادی

وی در زمینه مقابله با فسادهای اقتصادی در استان نیز بیان کرد: در زمینه زمین‌خواری و فرار مالیاتی اقدامات خوبی صورت گرفته، طوری که ۴۸ فقره انواع جرایم اقتصادی در چهار ماهه نخست امسال با ارزش بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان کشف شده و دستگیری ۱۶۶ نفر در این راستا انجام شده است.

-->