پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3562704 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8703821
کد خبر : 276644 تاریخ ثبت : 1398/5/15 10:16 نظرات تایید شده : 18
در نشست شورای شهر مطرح شد:

توسلی: حدود 10 میلیاردتومان از حق بوشهر پرید/ شهردار: ایراد از راه و شهرسازی بود

خلیج فارس: عضو شورای شهر بوشهر از برگشت حدود 10 میلیارد تومان از اعتبارات سهم این شهر خبر داد که به عقیده وی ناشی از تعلل شهرداری بوده است.

خلیج فارس: عضو شورای شهر بوشهر از برگشت حدود 10 میلیارد تومان از اعتبارات سهم این شهر خبر داد که به عقیده وی ناشی از تعلل شهرداری بوده است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ اکبر توسلی در نشست علنی شورای شهر بوشهر اظهار داشت: ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از اعتبارات امسال از دست بوشهر پرید. ۴ ماه زمان داشتیم تا آخر تیرماه بتوانیم از محل اعتباراتی که توسط راه و شهرسازی برای بوشهر در نظر گرفته شده، پروژه تعریف کرده و استفاده نماییم که این کار را نکردیم و این پول به خزانه برگشت خورد.

وی ادامه داد: فرهنگ‌سرای باغ بهزاد، سرای محله تنگک دوم، احداث چمن مصنوعی تنگک و کانال دفع آب های سطحی و سنگ فرش محلات تاریخی بوشهر از محل این اعتبارات می‌توانست انجام شود که پروژه‌ها به مناقصه نرفت و این اعتبارات از دست شهرداری پرید. از شهردار سوال دارم در این چهار ماه چه می‌کردید که این اعتبار ملی را جذب نشد و چرا مناقصه ها به موقع برگزار نشد.

شهردار: ما به موقع اقدام کردیم، ایراد از راه و شهرسازی بود

شهردار بوشهر در پاسخ به انتقادات توسلی گفت: آنچه بر عهدۀ شهرداری بوده جذب ۱۷ میلیارد تومان بود که با وجود فرصت کم و اینکه برخی مدیران آن را نشدنی می دانستند، جذب کردیم.

نورالدین امیری اعتبارات مورد اشاره از سوی توسلی را مربوط به راه و شهرسازی دانست و افزود: عدم جذب اعتباراتی که راه و شهرسازی برای شهرداری در نظر گرفته بود به دلایل حقوقی ممکن نشد و نقص آن هم از طرف خود راه و شهرسازی بود که اگرچه در ابتدا تفاهم نامه ای میان ما و راه و شهرسازی بسته شد و قرار شد که توسط شهرداری هزینه شود، ولی بعدا اعلام شد که شهرداری نهادی غیردولتی تعریف شده و نمی توانند از اعتبارات صندوق توسعه ملی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه شهرداری با وجود اینکه در اردیبهشت ماه این تفاهم نامه ابلاغ شد و تا خرداد طراحی پروژه های موردنظر را انجام داد، ادامه داد: این پول برگشت نخورده و قول مساعد داده شده در سال مالی جدید اعتبار موردنظر را «پادار» کرده و با رفع نواقص به شهرداری اختصاص یابد.

قصوری بر شهرداری نبوده

پس از شهردار، پویا دولابی رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر نیز در این خصوص گفت: با توجه به اطلاعاتی که درخصوص دو پروژه فرهنگسرای باغ بهزاد و سنگفرش بافت تاریخی که قرار است با اعتبار موردنظر احداث شود، عرض می کنم که شهرداری در این موضوع قصور و تاخیری نداشته است.

وی با بیان اینکه راه وشهرسازی ابتدا تمایل داشت پروژه را با هماهنگی میراث فرهنگی اجرا کند، ولی به دلیل اینکه از مدت زمان سرپرست این اداره گذشته بود و حق امضا نداشت به سمت شهرداری آمدند، افزود: در پی درخواست اداره راه و شهرسازی مبنی بر اینکه اعتباراتی درخصوص محلات هدف به دلیل نزدیک شدن به پایان سال مالی از دست می رود و نیاز است که طراحی پروژه ها توسط شهرداری انجام شود، بنده آنها را به مجموعه شهرداری وصل کردم و با وجود اینکه زمان زیادی از دست رفته بود، طراحی ها توسط شهرداری انجام شد، ولی بعدا متوجه شدم که ایراد حقوقی از سوی ذی حسابی راه و شهرسازی درباره نحوه هزینه کرد این اعتبار توسط شهرداری مطرح شده است.

 

-->