پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23746421 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 809816
کد خبر : 276543 تاریخ ثبت : 1398/5/14 22:15 نظرات تایید شده : 0

هیئت‌های مذهبی و دسته‌جات عزاداری برای ایام محرم ساماندهی می‌شوند

خلیج فارس: رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور گفت: هیئت‌های مذهبی و دسته‌جات عزاداری سراسر کشور برای ایام محرم ساماندهی می‌شوند.

به گزارش«خلیج فارس»؛نوشاد نوشادی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه ماه محرم قرار داریم تلاش شده تا برنامه‌ریزی‌های مناسبی را برای برگزاری مراسم و برنامه‌های ایام محرم و صفر داشته باشیم.

هیئت‌های مذهبی و دسته‌جات عزاداری برای ایام محرم ساماندهی می‌شوند

وی اضافه کرد: در همین راستا نشستی را با حضور روسای شورای هیئت‌های مذهبی استان‌های سراسر کشور، مسئولین سازمان تبلیغات اسلامی و مدیران ستاد بازسازی عتبات عالیات برگزار کردیم.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور بیان کرد: در این نشست مقرر شد تمهیدات لازم برای ساماندهی هیئات مذهبی و دسته جات عزادار صورت پذیرد و هیئات مذهبی نسبت به کاهش آسیب‌های عزاداری و اجتماعی در شب‌های محرم اهتمام داشته باشند.

وی ادامه داد: همچنین در این نشست تاکید شده که هیئت‌ها باید از مداحان شناسنامه دار استفاده کرده و از بلندگوی مساجد در ساعت پایانی شب خودداری کنند.

نوشادی با تاکید بر همکاری و همراهی مناسب با نیروهای انتظامی و امنیتی تصریح کرد: از دیگر مسائل مورد تاکید، ادای فریضه امر به معروف و نهی از منکر و توجه به حجاب اسلامی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در این نشست تاکید شد که سخنرانان به موضوعات خانواده و تشویق جوانان به فرائض دینی اهمیت داده و نسبت به ساماندهی ایستگاه‌های صلواتی و موکب های عزاداری در سطح کشور اقدام کنند.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی کشور افزود: اهمیت به قرآن و روحانی محوری و آشنایی مخاطبان و عزاداران با فلسفه نهضت حسینی و مکتب عاشورا و ترویج روحیه انقلابی باید در راس مجالس باشد.

-->