پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8767906 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/10/09 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2021295
کد خبر : 276529 تاریخ ثبت : 1398/5/14 20:48 نظرات تایید شده : 1
رئیس جهاد دانشگاهی استان خبر داد:

آغاز بکار مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی در 5 رشته/ بوشهر تنها استان محروم از آزمایشگاه ژنتیک

خلیج فارس: احمدی زاده ادامه داد: با توجه به نبود آزمایشگاه ژنتیک در بوشهر، مادران باردار برای انجام آزمایشات ناچارند به شیراز مراجعه کنند.

خلیج فارس: رئیس جهاد دانشگاهی بوشهر می گوید: با توجه به نیاز شدید به آزمایشکاه ژنتیک، تنها استان کشور هستیم که از این امکان محرومیم، درحالی که جهاد دانشگاهی با ظرفیت هایی که دارد، می تواند با کمک مسئولان استانی این مزیت را در استان فراهم نماید.

به گزارش «خلیج فارس»؛ علی احمدی زاده در نشست با خبرنگاران به مناسبت سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی افزود: برای جلوگیری از معلولیت‌های مادرزادی نیاز به ایجاد آزمایشگاه ژنتیک در استان است که امیدواریم برای راه‌اندازی آن اعتبارات لازم تامین شود.

احمدی زاده ادامه داد: با توجه به نبود آزمایشگاه ژنتیک در بوشهر، مادران باردار برای انجام آزمایشات ناچارند به شیراز مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه عدم امکان ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی، در گذشته باعث مراجعه مردم به استان فارس و تحمیل هزینه های اضافه شده بود، ادامه داد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، جهاد دانشگاهی بانک ذخیره‌سازی بند ناف در بوشهر راه‌اندازی کرد که از زمان ایجاد تاکنون هزار مورد مراجعه به این بانک صورت گرفته و ۵۰۰ مورد ذخیره‌سازی انجام شده است.

گام جدی برای تولید بچه ماهی سی باس در کشور

رییس جهاد دانشگاهی استان همچنین از تولید بچه ماهی سی باس (ماهی در قفس) برای نخستین بار در کشور به همت جهاد دانشگاهی خبر داد و گفت: با توجه به ظرفیت بالای پرورش آبزیان در استان بوشهر ماموریت تولید بچه ماهی سی‌باس به جهاد دانشگاهی بوشهر واگذار شده است.

احمدی زاده یادآور شد: با راه‌اندازی مرکز تولید بچه ماهی سی‌باس پیش بینی می‌شود استان به قطب تولید در پرورش این نوع آبزی تبدیل شود.

راه اندازی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی در بوشهر

رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر با بیان اینکه این نهاد دارای موسسات و شرکت‌های دانش بنیان و تجاری، مجتمع تحقیقاتی و پارک علم و فناوری است افزود:جهاد دانشگاهی که دارای دپارتمان‌های پزشکی، هنرو معماری، فنی و مهندسی، و علوم انسانی است دوره‌های تخصصی ویژه دانشجویان با حضور استادان برجسته برگزار می‌کند.

احمدی‌زاده از راه اندازی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: این مرکز از مهرماه فعالیت خود را در 5 رشته حسابداری دولتی، فناوری اطلاعات شبکه، تربیت مربی پیش دبستانی، شیلات آغاز می‌کند.

جهاد دانشگاهی در مسیر توسعه اشتغال

وی یکی از ماموریت های جهاد دانشگاهی را توسعه فعالیت های دانش بنیان و زمینه های اشتغال در کشور دانست و گفت: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین ایجاد و توسعه مشاغل خانگی در دستور قرار گرفته که با ۱۵۰ نفر آغاز شده و تا ۲ هزار نفر را در بر می‌گیرد.

احمدی زاده یادآور شد: جهاد دانشگاهی استان بوشهر از زمان راه اندازی در تیرماه ۹۶ تاکنون در قالب ارائه آموزش‌های تخصصی در بخش های مختلف موفق به ایجاد ۲ هزار فرصت شغلی شده است.

اعتباری از استان نداریم

احمدی زاده یادآور شد: یکی از مشکلات اساسی پیش روی برنامه‌های جهاد دانشگاهی بوشهر  مربوط به منابع مالی است زیرا استان بودجه‌ای به این مرکز اختصاص نداده است.

وی اظهارداشت: این درحالیست که مثلا در استان همجوار از اعتبارات استانی برای توسعه فعالیت های جهاد دانشگاهی اعتبار اختصاص می یابد که امیدواریم همین توجه در استان هم شکل بگیرد.

-->