پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8757626 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/10/09 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2011032
کد خبر : 275330 تاریخ ثبت : 1398/5/8 18:36 نظرات تایید شده : 0

تصاویر/ امضای ترامپ برای پرداخت غرامت به قربانیان ۱۱ سپتامبر

خلیج فارس:رئیس جمهور آمریکا مصوبه ای دو حزبی را امضاء کرده است که تضمین می کند صندوق جبران خسارت قربانیان مرتبط با حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ هرگز خالی از پول نشود.

به گزارش فرارو، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید در جمع امدادگران گفت: کشور ما چنان به هر یک از شما مدیون است که هیچ واژه و اقدامی، هیچ‌گاه آن دین را پرداخت نخواهد کرد اما می‌توانیم و می‌خواهیم که به وعده کشورمان به شما پایبند باشیم.

این صندوق ۷.۴ میلیارد دلاری با کسری موجودی و کاهش شدید مزایا روبرو بود.

با امضای این قانون موجودی صندوق تا سال ۲۰۹۲ تضمین می شود و عملا هزینه های درمانی امدادگران برای مابقی زندگی شان تامین شده است.

از یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ به بعد بیش از ۴۰ هزار نفر برای دریافت مزایای این صندوق تقاضا کرده اند.

۱۱سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی نقطه تغییری متفاوت در سیاست جهانی بود. گرچه آمریکا از این موقعیت برای پیشبرد راهبردهای جهانی خود استفاده کرد اما سرانجام به شکست سیاست های یکجانبه این کشور و ایجاد جهانی خشن تر و ناامن تر منجر شد.

این رخداد بیش از ۳ هزار کشته و ۶ هزار مجروح برجای گذاشت اما اثرات و پیامدهای آن در عرصه بین المللی بسیار فراتر از آمریکا رفت. به عبارت دیگر ، مجموعه حملات تروریستی موجب تغییراتی اساسی در سیاست های بین المللی شد.

بسیاری کارشناسان اعتقاد دارند اگرچه آمریکا توانست جنگ با تروریسم را با این واقعه توجیه کند اما در مقابل موج ترور و خشونت به سرتاسر جهان انتشار یافت. 

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

-->