پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3999719 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9139470
کد خبر : 272816 تاریخ ثبت : 1398/4/26 10:45 نظرات تایید شده : 0

۱۳۰۰ واحد مسکونی برای معلولان استان احداث می‌شود

خلیج فارس:براساس برنامه ششم توسعه مبنی بر لزوم تامین مسکن مناسب برای معلولان و اقشار کم درآمد تفاهم نامه ای به منظور احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزارنفر جمعیت میان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان بهزیستی امضا شده است که سهم استان بوشهر از این شمار یکهزار و ۳۰۰ واحد است.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: مشمولان این تفاهم نامه معلولان، زنان سرپرست خانوار، خانواده های دارای حداقل ۲ معلول، فرزندان تازه ترخیص شده از مراکز شبانه روزی بهزیستی و بهبود یافتگان نیازمند هستند.

سالار عبداللهی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: هدف از امضای این تفاهم برطرف کردن مشکل تامین مسکن مددجویان بهزیستی و اقشار آسیب پذیر است.

وی بیان کرد: در این ارتباط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با همکاری دهیاری ها و شهرداری ها در تلاش برای گرفتن معافیت هزینه های عوارض صدور پروانه ساختمانی با ارائه تیپ نقشه های رایگان و به حداقل رساندن هزینه های جانبی است.

معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر اضافه کرد: پیش از این در سال ۹۴ تفاهم نامه مشترکی بین بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان، سازمان بهزیستی، خیرین مسکن‌ساز و سازمان ملی زمین و مسکن امضا شد که براساس این تفاهم‌نامه ساخت ۶هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی برای خانوارهای دو معلول و بالاتر در روستاهای کشور در دستور کار قرار گرفت که تاکنون سه هزار و ۱۰۰ واحد آن تحویل شده است.
عبداللهی پیرامون تفاوت این تفاهم نامه با تفاهم نامه سال ۹۴ گفت: این تفاهم نامه برای ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی ویژه همه افراد زیرپوشش بهزیستی منعقد شد که از حداقل درآمد و امکانات زندگی برخوردارند.
معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر اضافه کرد: برابر تفاهم نامه اخیر مقرر شده ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات با کارمزد ۴درصد و ۱۵۰ میلیون ریال وام بلاعوض (۱۰۰ میلیون ریال توسط سازمان بهزیستی و ۵۰ میلیون ریال بنیاد مسکن) به واجدین شرایط پرداخت شود.

وی درباره مقاوم سازی مسکن روستایی گفت: امسال برای تشویق و ترغیب روستانشینان به نوسازی و بهسازی مسکن روستایی، سقف ارائه تسهیلات در این بخش به ۴۰۰ میلیون ریال رسیده و تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت می شود.

عبداللهی اضافه کرد: از ۷۴ هزار و ۱۱ واحد مسکونی روستایی موجود در استان بوشهر ۵۲ درصد معادل ۳۶ هزار و ۴۰۳ واحد مقاوم سازی شده است.

-->