پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4372735 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9510829
کد خبر : 272608 تاریخ ثبت : 1398/4/25 10:42 نظرات تایید شده : 0

عضو هيات رئيسه مجلس: تصمیمات ایران در مورد برجام، تابع تصمیم حاکمیت است نه افراد

خلیج فارس:عليرضا رحيمي در مورد سرانجام برجام گفت: برجام يک سند معتبر حقوقي است كه اولويت اول در اين سند، حفظ منافع كشور است. مادامي كه منافع ايران در اين توافقنامه حفظ شود در برجام خواهد ماند.

به گزارش«خلیج فارس»؛اين عضو هيات رئيسه مجلس در گفت‌وگو با عصرایران با بيان اينكه خروج از برجام در دستور كار جمهوري اسلامي ايران نبوده است اظهار داشت: همواره و در هر شرايطي حفظ منافع ملي براي ما اولويت بوده است، يعني برجام را با تراز منافع ملي مي سنجيم، قاعدتا خروج آمريكا برجام را با يک دست انداز سنگين مواجه كرد و بعد از خروج آمریکا هم مخالفان داخلي و هم مخالفان خارجي امثال سعودي ها و نتانياهو نگاهشان اين بوده است كه ايران از برجام خارج شود.

عضو فراکسیون امید بيان كرد: خروج ايران از برجام قاعدتا يک تحول سنگيني هم در حوزه هسته اي ايجاد مي كند و هم در مناسبات بين المللي تحول سنگيني رخ مي دهد لذا قدم‌هاي كه ايران برخواهد داشت قدم‌هاي هوشمندانه و حساب شده است و قطعا تابع تصميمات حاكميت  خواهد بود و نه تصميمات فردي و جناحي .

 عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس تصريح كرد: مهمترين نگاه ما به برجام اين است كه پرونده «پي ام دي» كاملا بسته شد و اين موضوعي است كه از طرف مخالفين برجام در داخل كشور به آن پرداخته نمي شود و حتي دولت نيز نتوانست اين موضوع را باز كند كه بستن پرونده پي ام دي يعني بحث انحراف نظامي از فعاليت هاي هسته اي به صورت كامل و براي هميشه بسته شده است. ضمن اينكه فعاليت هسته‌اي ما متوقف نشد و در يك چارچوب بين المللي قرار گرفت كه اين يک دستاورد بود كه از طرف جامعه بين الملل به رسميت شناخته شد.

نماينده مردم تهران در مجلس تاكيد كرد: با برجام ما از ذيل فصل هفتم منشور سازمان ملل كه شديدترين برخوردهاي را به صورت رسمي از طرف جامعه بين الملل عليه كشور ها تجويز مي كرد خارج شديم  و اين نيز دستاود ديگر برجام بود كه مخالفين نمي خواهند آن را ببينيد .

کلمات کلیدی خبر : برجام آمریکا ایران
-->