پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21980658 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20344508
کد خبر : 272254 تاریخ ثبت : 1398/4/23 12:59 نظرات تایید شده : 10
مدیر درمان تامین اجتماعی بوشهر:

کاهش رتبه را قبول ندارم/ اینها ساخته افرادی است که بخاطر تخلفات برکنار شدند!

برای بیمه شدگان خارگ از بیمارستان نفت استفاده می کنیم/ حفظ بالگرد اورژانس در استان و استقرار آن در بیمارستان سلمان فارسی تبعاتی برای ما در سازمان داشته است

خلیج فارس: مدیریت درمان تامین اجتماعی استان بوشهر می گوید: کاهش و افت رتبه این مدیریت در سطح کشور را قبول ندارم و این شایعه توسط افرادی به رسانه ها انتقال یافته که بابت تخلفات مالی یا موارد دیگر با آنها برخورد کرده ایم.

به گزارش «خلیج فارس»؛ یلدا دارابی که در نشست خبری به مناسبت هفته تامین اجتماعی حضور یافته بود، در پاسخ به سوالی پیرامون مواردی که در فضای مجازی و رسانه ها پیرامون کاهش جذب اعتبارات و افت رتبه مدیریت درمان استان در زمان وی مطرح می شود، اظهار داشت: بنده در اسفند 96 منصوب شدم و عملا اختیاری درباره بهبود بودجه سال گذشته نداشتم، اما در سالجاری با پیگیری هایی که داشتیم، 25 درصد افزایش بودجه برای مدیریت درمان استان ثبت گردید، درحالی که سنوات قبل میانگین افزایش بودجه این مدیریت 15 تا 18 درصد بوده است.

دارابی با بیان اینکه شروع 8 پروژه عمرانی در مدیریت درمان استان در سال گذشته بی سابقه بوده ادامه داد: سال گذشته 3 میلیون و 525 مراجعه برای درمان سرپایی داشته ایم که نسبت به سال قبل 15.5 درصد رشد داشته، درحالی که میانگین کشوری در این بخش رشد 4 درصدی بوده است.

وی افزود: همچنین در خصوص بستری، 32 هزار و 543 مورد در سال گذشته ثبت شده که افزایش 6.9 درصدی نشان می دهد، در حالی که این شاخص در کشور 5 درصد رشد داشته و استان بالاتر از کشور بوده، ضمن اینکه بیمارستان سلمان فارسی با ضریب اشغال 95 درصدی تخت ها، بالاترین ضریب اشغال تخت در بیمارستان های هم رتبه در کشور دارد.

به گفته وی، درشرایطی که بالگرد امداد درحال خروج از بوشهر به سمت استان دیگری بود، به سرعت در بیمارستان سلمان فارسی جایگاهی برای نگه داشت آن آماده شد و از انتقال آن جلوگیری کردیم، هرچند بعضا تبعاتی نیز در سازمان برای ما داشته است.

دارابی با بیان اینکه اگر اینها عملکرد رو به جلو نیست، پس باید چه آماری را ارائه کنیم، ادامه داد: افرادی که در دوره مدیریت بنده به دلیل تخلفات مالی یا مسائل دیگر با آنها برخورد و قیچی شدند، به رسانه ها پناه می برند و خبرهای کذب منتشر می کنند.

مدیریت درمان تامین اجتماعی استان همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری که از کمبود پزشکان متخصص در مراکز درمانی تابعه انتقاد کرد، گفت: با تعامل خوبی که با دانشگاه علوم پزشکی برقرار کردیم، از همه ظرفیت هایی که داشتیم برای جذب پزشک بهره برده و ظرفیت خالی نگذاشته ایم، ضمن اینکه زیرمیزی را در مراکز درمانی قطع کردیم.

وی درباره درمانگاههای که ابتدای سال گذشته در استان کلید خورد، بیان کرد: ساختمان درمانگاه دیر با نصب وسایل سرمایشی بزودی راه اندازی می شود، ساختمان درمانگاههای جم و برازجان نیز در مرحله تاسیسات بوده و امسال افتتاح خواهد شد، درمانگاه خورموج نیز در مرحله سقف طبقه آخر است و امسال قابل بهره برداری می شود.

به گفته وی، درمانگاههای دلوار و دیلم مراحل طراحی را طی کرده و بزودی عملیات اجرایی شان آغاز می شود.

برای بیمه شدگان خارگ از بیمارستان نفت استفاده می کنیم

دارابی درباره انتقادات از نبود درمانگاه و بیمارستان ملکی تامین اجتماعی در جزیره خارگ با وجود درآمد سرشاری که برای این سازمان دارد اظهار داشت: درخصوص خارگ طبق قراردادی که با بیمارستان صنعت نفت بسته شده، بیمه شدگان از ظرفیت این بیمارستان بهره می برند و برای مواردی که نیاز به انتقال بیمار باشد، با بالگرد اقدام می کنیم.

وی ادامه داد: سال گذشته بابت پرواز بالگرد شب پر از خارگ به بوشهر برای انتقال بیماران زیرپوشش تامین اجتماعی حدود یک میلیارد و 200 میلیون تومان پرداخت کردیم، هرچند در روز انتقال بیماران را با بالگردی که در بیمارستان سلمان فارسی مستفر است، رایگان انجام می دهیم.

مدیریت درمان تامین اجتماعی بوشهر ادامه داد: تصمیم برای ساخت درمانگاه و بیمارستان باید از سوی مرکز ابلاغ شود که امیدواریم با توجه به شناختی که سالاری رییس جدید سازمان از شرایط این جزیره دارد، بتوانیم مجوز مربوطه را اخذ کنیم.

افزایش تخت های بیمارستان سلمان فارسی

وی در بخش دیگری از این نشست خبری با اشاره به اینکه بیمارستان سلمان فارسی بالاترین ضریب اشغال تخت را در بیمارستان های تابعه این سازمان در کشور دارد گفت: علاوه بر تجهیز این بیمارستان به اورژانس هوایی که منجر به تسریع در انتقال بیماران به مراکز مجهزتر می شود، تخت های CCU آن از 4 به 7 نخت افزایش یافته، اتاق عمل نیز از 4 به 7 رسید و افزایش 35  تخت دییگر به آن از برنامه های امسال می باشد.

دارابی با اشاره به اینکه در مراکز درمانی استان، تنها در بیمارستان سلمان فارسی و مهر برازجان زایمان در آب به عنوان شیوه ای سالم برای زایمان طبیعی امکانپذیر است ادامه داد: بیمارستان مهر برازجان از تک تخصصی که صرفا زنان و زایمان بوده خارج شده و تخصص های دیگر نظیر چشم پزشکی و قلب در آن فعال گردیده است. همچنین سی تی اسکن بیمارستان عسلویه نیز این هفته به بهره برداری می رسد و طرح توسعه آن برای سالجاری در دستور کار است.

-->