پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21800321 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20164440
کد خبر : 271858 تاریخ ثبت : 1398/4/21 15:16 نظرات تایید شده : 1

اعتراض 22 کشور به اردوگاه های بازداشت مسلمانان در چین

خلیج فارس:22 کشور رفتار دولت چین با مسلمانان ایغور این کشور را محکوم کردند.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از عصرایران؛بیش از 20 کشور با ارسال نامه ای به مسوولان حقوق بشر سازمان ملل متحد، رفتار دولت چین با اقلیت مسلمان ایغور این کشور و دیگر اقلیت های چین در منطقه سین کیانگ را محکوم کردند.

سفرای 22 کشور عضو سازمان ملل متحد از جمله استرالیا، بریتانیا، کانادا، فرانسه، آلمان و ژاپن این نامه را امضا کرده اند. این نامه دیروز چهارشنبه منتشر و برای کولی سیک و میشل باشلت رئیس شورای حقوق بشر و کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ارسال شد.

اعتراض 22 کشور به اردوگاه های بازداشت مسلمانان در چین

گروه های مدافع حقوق بشر و افرادی که قبلا در این زندان ها بوده اند گفته اند که مقامات چینی شهروندان مسلمان ایغور را در اردوگاه های بازداشت نگهداری می کنند. گروه های مدافع حقوق بشری می گویند که مقامات چینی تلاش می کنند اقلیت مسلمان ایغور و دیگر گروه های اقلیت را در جامعه نژادی هان چینی ادغام کنند.

در این نامه آمده است که سفرای امضا کننده نامه از گزارش های قابل اعتماد درباره بازداشت ها، نظارت و محدودیت های گسترده به ویژه علیه شهروند گروه اقلیت ایغور در منطقه سین کیانگ چین ابراز نگرانی می کنند.

امضاکنندگان نامه همچنین از دولت چین خواسته اند به بازداشت ها پایان دهند و به آزادی رفت و آمد شهروندان ایغور و دیگر مسلمانان و اقلیت های دیگر در سین کیانگ متعهد باشد.

براساس گزارش سازمان های مدافع حقوق بشر، دولت چین، حدود یک میلیون نفر از شهروندان مسلمان ایغور در استان سین کیانگ را به زور به اردوگاه هایی منتقل و آنها را تحت آزار و آموزش های تحمیلی حزب کمونیست ( حزب حاکم) قرار می دهند.

دولت چین با رد این اتهامات می گوید این افراد را برای دوری از افراط گرایی اسلامی به اردوگاه های بازپروری فرهنگی منتقل می کند.

کلمات کلیدی خبر : مسلمان چین
-->