پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 859545 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6008543
کد خبر : 271800 تاریخ ثبت : 1398/4/20 17:30 نظرات تایید شده : 1

مزرعه استخراج ارز دیجیتال در دشتستان کشف شد

خلیج فارس: رئیس پلیس دشتستان از کشف مزرعه استخراج ارز دیجیتال«بیت کوین» در دشتستان خبرداد و گفت: بیت‌کوین یا ارز دیجیتالی در یک مزرعه حاشیه برازجان با استفاده از برق غیرمجاز شامل ۴۲ دستگاه توسط پلیس دشتستان کشف شد.

بوشهر|مزرعه استخراج ارز دیجیتال«بیت کوین» در دشتستان شناسایی و کشف شد

به گزارش«خلیج فارس»؛ سرهنگ سید جواد رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم،با تاکید بر اشراف اطلاعاتی عملیاتی نیروی انتظامی در دشتستان اظهار داشت: مقابله قاطعانه با هرگونه تخلف در اولویت نیروی پلیس است که در این راستا با فعالیت شبانه‌روزی، زمینه برقراری امنیت پایدار در دشتستان فراهم شده است.

رئیس پلیس دشتستان با قدردانی از مشارکت مردم در همکاری با نیروی انتظامی در  کشف جرایم و برخورد با متخلفان خاطر نشان کرد: در پی دریافت اخبار و اطلاعاتی مبنی بر نصب و راه اندازی دستگاه‌‌های استخراج ارز دیجیتال در بافت حاشیه‌ای شهر برازجان، نیروی انتظامی تحقیقات لازم خود را با هماهنگی مقام قضائی دشتستان آغاز کرد.

وی از کشف بیت‌کوین «Bitcoin» یا ارز دیجیتالی در یکی از مناطق حاشیه شهر برازجان خبر داد و با اشاره به ویژگی این سامانه بیان کرد: ارز دیجیتال بیت‌کوین که به صورت الکترونیکی توزیع و استفاده می‌شود باتلاش نیروی انتظامی دشتستان کشف شد.

سرهنگ رضوی با بیان اینکه در عملیاتی هماهنگ 42 دستگاه بیت‌کوین از منطقه یاد شده کشف شد تصریح کرد: با بررسی‌های انجام شده مشخص شد برخی افراد با بهره‌گیری غیرمجاز از شبکه برقرسانی اقدام به راه‌اندازی 42 دستگاه و سامانه استخراج ارز دیجیتال یا بیت‌کوین «Bitcoin» کرده‌اند.

رئیس پلیس دشتستان از جمع‌آوری این سامانه‌ها و تاسیسات خبر داد و گفت: ماموران انتظامی با طراحی دقیق عملیاتی با هماهنگی دستگاه قضا دشتستان تجهیزات استخراج ارز دیجیتال کشف شده را جمع‌آوری کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان، ارزش اقتصادی تجهیزات یاد شده را 5 میلیارد ریال دانست و افزود: متخلفان و متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شدند.