پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1893319 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 7039762
کد خبر : 271797 تاریخ ثبت : 1398/4/20 14:24 نظرات تایید شده : 0

فرهنگ سازی ازدواج آسان از خانواده ها شروع شود

خلیج فارس:ازدواج در دین مبین اسلام از اهمیت زیادی برخوردار بوده و باید در ترویج فرهنگ و نهادینه کردن آسان این امر مقدس به دور از تجملات در وهله اول از خانواده و اطرافیان آغاز و سپس به جامعه تسری داد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ فرماندار گناوه روز پنجشنبه در جلسه ساماندهی امور جوانان این شهرستان با دستور کار ازدواج آسان و گرامیداشت هفته عفاف و حجاب اظهارداشت: در سال‌های اخیر و در راستای گسترش فرهنگ ازدواج آسان برنامه‌هایی در این شهرستان به همت دانشگاه‌ها، بسیج و سپاه و مؤسسات خیریه و سایر دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود.

فرهنگ سازی ازدواج آسان از خانواده ها شروع شود

سیدعلی پاک نژاد اظهارداشت: همه مؤسسات و نهادهای شهرستان گناوه که در راستای کمک به گسترش ازدواج آسان تلاش می‌کنند با هم گرایی و تشکیل یک تیم منسجم فعالیت های خود را انجام دهند.

وی گفت: در همین راستا مقرر شده جشن ازدواج آسان با همکاری همه نهادها و مؤسسات و خیرین و دست اندر کاران در قالب یک تیم و برنامه واحد در یکی از روستاهای شهرستان که امکان اجرای برنامه مناسب را دارد با رعایت فرهنگ دینی و اسلامی در سال جاری برگزار شود.

وی یادآور شد: علاوه بر تلاش برای فراهم کردن زمینه ازدواج آسان، با توجه به افزایش آمار طلاق در جامعه لازم است که پیرامون عوامل این پدیده در میان خانواده‌ها با مشارکت همه مؤسسات، دانشگاه‌ها و اندیشمندان بررسی و تحقیق صورت گیرد.

فرماندار گناوه افزود: کمک به تسهیل در امر ازدواج جوانان، کمک دولت و خیرین در ساخت مسکن ارزان، پرداخت وام ازدواج، تسهیلات مسکن، سبک زندگی و مشاوره‌های قبل و بعد از ازدواج در دستور کار ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان قرار گیرد.
وی با اشاره به ضرورت الگوگیری از سبک و سیره ائمه (ع) در زندگی گفت: جوانان جامعه باید بیشتر با سبک و سیره زندگی ائمه (ع) و بزرگان دینی آشنا شوند و در این زمینه ستاد ساماندهی امور جوانان زمینه و بسترهای آن را با انجام کارهای فرهنگی، فضای مجازی، پخش فیلم و کتاب فراهم کند.

وی ادامه داد: رعایت عفاف و حجاب مختص بانوان نیست بلکه وظیفه همگانی است و باید فرهنگ سازی این فریضه در جامعه و امربه معروف و نهی از منکر در اولویت کاری قرار گیرد.

پاک نژاد گفت: درحالی که برخی از آسیب‌های اجتماعی در جامعه افزایش یافته، درقبال آن آموزش های ضروری مانند مهارت فرزندپروری بخصوص برای زوج‌های جوان و مهارت‌های زندگی برای جوانان و نوجوانان به خوبی به خانواده‌ها و جوانان ارائه نشده است.

کلمات کلیدی خبر : ازدواج جوانان بندرگناوه
-->