پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1603714 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6750998
کد خبر : 271787 تاریخ ثبت : 1398/4/20 15:03 نظرات تایید شده : 0

لغو برخی از تحریم‌های سازمان ملل علیه کره‌شمالی؟

خلیج فارس: ایالات متحده در حال بررسی معلق کردن برخی تحریم‌ها علیه کره شمالی به مدت ۱۲ تا ۱۸ ماه در ازای توقف برنامه تسلیحات هسته‌ای این کشور است.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایلنا؛ ایالات متحده در حال بررسی معلق کردن برخی تحریم‌ها علیه کره شمالی به مدت ۱۲ تا ۱۸ ماه در ازای توقف برنامه تسلیحات هسته‌ای این کشور است. این خبر را خبرگزاری یونهاپ امروز -پنج‌شنبه- گزارش داد.

لغو شماری از تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی؟

یونهاپ به نقل از یک منبع آگاه در کاخ سفید گزارش کرد که دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا حاضر است برای ادامه مذاکرات با کره شمالی، تحریم‌های سازمان ملل در رابطه با محدودیت صادرات ذغال سنگ و مواد خام نساجی برداشته شود. در عوض، انتظار می‌رود که «کیم جونگ‌اون» رهبر کره شمالی، مرکز علمی و تحقیقات اتمی یونگ‌بیون را نابود و تمام برنامه‌های تسلیحات اتمی این کشور را متوقف کند.

به گزارش یونهاپ، چنانچه کره‌شمالی نتواند به تعهداتش در این چارچوب جامه عمل بپوشاند، تحریم‌ها بار دیگر عملیاتی می‌شود.

این در حالی است که انتظار می‌رود آمریکا و کره شمالی پس از گذشته پنج ماه از توقف گفت‌وگوها، به‌زودی مذاکرات برای خلع تسلیحات هسته‌ای شبه‌جزیره کره را آغاز کنند.

-->