پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1303014 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6451119
کد خبر : 271688 تاریخ ثبت : 1398/4/19 22:07 نظرات تایید شده : 0

کلاهبرداری 13 میلیونی به بهانه فروش سوالات آزمون سراسری

خلیج فارس:سرپرست پلیس فتا لرستان گفت: فردی که با ادعای فروش سوالات آزمون سراسری به داوطلبان بیش از ۱۳۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ آرش ابراهیمی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شخصی با راه اندازی کانال تلگرامی با عنوان قلم طلایی یا "GOLD_GHALAM" با ۲۰۶ عضو اقدام به فروش سوالات جعلی بعنوان سوالات ازمون سراسری ۹۸ می‌کرد که توسط کارشناسان پلیس فتا بروجرد شناسایی و دستگیر شد.

وی ادامه داد: متهم در ابتدا دستگیری سعی در فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و مستندات جمع آوری شده به ناچار لب به اعتراف گشود و جرم خود را قبول کرد.

سرهنگ ابراهیمی اضافه کرد: با استخراج ادله و مستندات لازم مشخص شد، حدود ۱۶۵ نفر اغفال تبلیغات وسوسه انگیز متهم شده و اقدام به خرید سوالات آزمون کرده بودند که در مجموع بیش از ۱۳۰ میلیون ریال به حساب متهم واریز شده بود.

وی افزود: متهم آزمون و کلید سوالات مؤسسات کنکور را در قالب سوالات آزمون سراسری به قربانیان خود ارائه می‌کرد.

سرپرست پلیس فتا لرستان به داوطلبان آزمون‌های دانشگاهی و استخدامی در خصوص فروش یا واگذاری هرگونه سوال قبل از برگزاری آزمون هشدار داد و گفت: کلاهبرداران در فضای مجازی برای فریب قربانبان خود از هر ترفند و ابزاری استفاده می‌کنند.

وی از شهروندان در خواست کرد در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir قسمت ثبت گزارشات مردمی اعلام به پلیس فتا اعلام کنند.

کلمات کلیدی خبر : پلیس فتا
خبر فوری دبستان‌های بوشهر و خارگ دوشنبه تعطیل شد
-->