پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 859424 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6008420
کد خبر : 271666 تاریخ ثبت : 1398/4/19 19:23 نظرات تایید شده : 1

تحصیل دانش‌آموزان افغان‌ فاقدمجوز در گناوه ممنوع

خلیج فارس: معاون آموزش و پرورش گناوه گفت: با توجه به اینکه طبق بخشنامه‌های ارسالی از تهران حضور اتباع افغانستانی فاقد مدارک قانونی در نوار مرزی نظیر گناوه ممنوع است به همین دلیل امکان ثبت نام فرزندان آنان برای تحصیل در مدارس دولتی و غیر دولتی این شهرستان وجود ندارد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ وی گفت: براساس این بخشنامه ها حضور آن دسته از اتباع افغانستان که دارای مدارک و مجوزهای قانونی (گذرنامه و کارت آمایش) و تحصیل فرزندان آنان در مدارس دولتی و غیردولتی این شهرستان ممنوع نیست.

عیسی خرم آبادی اظهار داشت: آن دسته از تبعه کشور افغانستان که گذرنامه و کارت آمایش داشته باشند برای سیر مراحل قانونی ثبت نام فرزندان خود باید به اداره امور اتباع بیگانه استانداری بوشهر مراجعه و پس از دریافت معرفی نامه به اداره کل آموزش وپرورش مراجعه کنند تا پس از بررسی‌ها و تاییدیه لازم به این مدیریت معرفی و برای تحصیل به مدارس ارجاع شوند.

معاون آموزشی آموزش و پرورش گناوه گفت: دانش آموزان تبعه افغانستان مقیم در این شهرستان که مراحل قانونی را طی نکرده باشند امکان ثبت نام از آنان در مدارس دولتی و غیردولتی وجود ندارد.

وی بیان کرد: اخذ هرگونه وجه هنگام ثبت نام از دانش آموزان نیز در مقاطع مختلف تحصیلی مدارس دولتی بجز برای کتب درسی و بیمه ممنوع است.

وی افزود: اگر اولیا تمایل داشته باشند می توانند بصورت داوطلبانه به مدارس محل تحصیل فرزندان خود مساعدت کنند.

خرم آبادی گفت: در هوشمندسازی بیشتر مدارس شهر و روستا تلاش های خوبی بویژه پایههای پنجم و ششم صورت گرفته است.

کلمات کلیدی خبر : گناوه افغان