پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1812742 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2804860
کد خبر : 271612 تاریخ ثبت : 1398/4/19 12:44 نظرات تایید شده : 0
سرپرست میراث فرهنگی بوشهر:

موزه منطقه‌ای خلیج‌فارس امسال به بهره‌برداری می‌رسد

خلیج فارس: این موزه با مساحت ۱۵۰۰ متر مربع در دو طبقه و با ۳۵۰ شی تاریخی، سالن نمایشگاهی و... می تواند بستر مناسبی برای جذب هر چه بیشتر گردشگر داشته باشد.

موزه منطقه ای خلیج فارس امسال به بهره برداری می رسدخلیج فارس: سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت :موزه منطقه ای خلیج فارس تامین اعتبار شده وامسال در بوشهر به بهره بردای می رسد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ محمدحسین ارسطو زاده در بازدید از پروژه موزه منطقه ای خلیج فارس اظهار داشت: این موزه در محل کنسولگری انگلیس، واقع در منطقه دوم دریایی و بصورت مشارکتی در مراحل پایانی است و طبق برنامه زمانبندی به زودی به موزه های استان اضافه خواهد شد.

ارسطو زاده مراحل باقی مانده در این موزه را شامل تکمیل طرح داخلی، طراحی و چیدمان ویترین ها و اشیا، آماده سازی فضای نمایشگاهی و تکمیل بخشی از تاسیسات برشمرد و اضافه کرد: این مراحل تا حدودی حساس بوده و به همین جهت بیشترین نظارت ممکن را در این زمینه داریم و امیدواریم با توجه به برنامه زمان بندی امسال به اتمام برسد.

ارسطوزاده همچنین از مشخصات این موزه گفت: این موزه با مساحتی بالغ بر ۱۵۰۰ متر مربع در دو طبقه و با بیش از ۳۵۰ شی تاریخی و همچنین سالن نمایشگاهی، پذیرایی و کافی شاپ می تواند بستر مناسبی برای جذب هر چه بیشتر گردشگر داشته باشد

ارسطو زاده در پایان با اشاره عمارت کلاه فرهنگی نیز گفت: این عمارت که در فاصله نزدیکی از موزه منطقه ای قرار گرفته نیز در برنامه مطالعاتی جهت مرمت قرار خواهد گرفت و بعنوان یک موزه در کنار موزه منطقه ای به فعالیت خود ادامه خواهد داد.