پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1306284 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6454377
کد خبر : 271554 تاریخ ثبت : 1398/4/19 10:25 نظرات تایید شده : 0

مقاله پژوهشگر بوشهری در فهرست ۱۰۰ مقاله برتر دنیا قرار گرفت

خلیج فارس: مقاله "سينا دوبرادران" پژوهشگر بوشهري و همكارانش در فهرست ۱۰۰ مقاله برتر دنیا در رابطه با فلوراید و بهداشت دهان و دندان قرار گرفت.

به گزارش «خلیج فارس»؛ سینا دوبرادران پژوهشگر بوشهري در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه در عرصه‌های گوناگون فعالیت‌های پژوهشی قابل توجهی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر می‌شود اظهار داشت: این دانشگاه دارای پژوهشگران متعددی است که در عرصه‌های مختلف پزشکی فعالیت قابل توجهی دارند.

وی از برگزيده شدن مقاله اي كه از پروژه هاي تحقيقاتي دانشگاه علوم پزشكي بوده خبر داد و بیان کرد: مقاله‌ای به عنوان Top Cited Publications On Fluoride In Relation To Oral Health: A Bibliometric Analysis به تازگي به چاپ رسیده است که پراستنادترين مقالات مربوط به فلورايد و بهداشت دهان و دندان در ٢ دهه اخير فهرست كرده و مقاله ما در دانشگاه علوم پزشكي بوشهر نيز در بين ١٠٠ مقاله برتر جهان قرار گرفته است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هدف این مطالعه را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: هدف از این پژوهش تعیین ارتباط غلظت فلوراید آب‌های زیرزمینی در منطقه دشتستان استان بوشهر و ارتباط آن با پوسیدگی دندان کودکان 6 تا 11 ساله در منطقه است.

وی افزود: این مطالعه نشان داد که میزان فلوراید در غلظت‌های بالا نه تنها اثر پیشگیری کننده در جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها ندارد بلکه می‌تواند اثرات منفی داشته باشد.
لازم به ذكر است این مقاله ارتباط فلوراید آب آشامیدنی و پوسیدگی دندان کودکان در دشتستان را مورد توجه قرار داده است كه توسط دكتر دوبرادران و همكاران در  در ژورنال فلوراید  در سال ٢٠٠٨ به چاپ رسیده است.

 

کلمات کلیدی خبر : سینا دو برادران پژوهشگر
خبر فوری دبستان‌های بوشهر و خارگ دوشنبه تعطیل شد
-->