پویاسامانه

کد خبر : 271469 تاریخ ثبت : 1398/4/19 00:23 نظرات تایید شده : 0

هشدار درباره شنا در تاسیسات آبی استان

خلیج فارس: روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر در اطلاعیه ای نسبت به خطر غرق شدگی بر اثر شنا کردن در تاسیسات آبی استان، به ویژه شبکه های آبیاری و زهکشی هشدار داد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: همه ساله با شروع فصل گرما برخی از شهروندان بدون توجه به علائم هشدار دهنده و اطلاعیه های مکرر این شرکت ، اقدام به شنا در دریاچه سد رئیسعلی دلواری، کانالهای آبیاری و زهکشی و همچنین بندهای انحرافی می کنند که این سهل انگاری ها موجب بروز خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری می شود.

شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر تاکید دارد این تاسیسات صرفا برای آبرسانی ساخته شده و به هیچ وجه برای شنا کردن مناسب نیست و خطر غرق شدن در آن ها وجود دارد. همچنین تآسیسات آبرسانی دارای حریم قانونی است بنابراین ورود به حریم آنها و شنا در آن ممنوع است.

بنابراین به شهروندان و مسافرین محترم توصیه می شود به علائم هشدار دهنده توجه کنند تا شاهد حوادث تلخ و جبران ناپذیر حاصل از عدم رعایت نکات ایمنی در هیچ یک از نقاط استان بوشهر نباشیم.

هر سال در فصل گرما تعدادی از مردم به ویژه جوانان، بدون توجه به علایم هشدار دهنده و اطلاعیه های این شرکت، مبادرت به شنا در سدها و تاسیسات آبی کرده و با خطرات جانی و احتمال غرق شدگی مواجه می شوند. این شرکت به منظور پیشگیری از وقوع حوادث تلخ ناشی از بی توجهی افراد، اقدام به نصب تابلوها و بنرهای هشدار دهنده در اطراف سد و تاسیسات آبی، اطلاع رسانی از طریق صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، درج آگهی در مطبوعات ملی و محلی و همچنین اطلاع رسانی از طریق وبسایت های خبری و فضای مجازی کرده است.

کلمات کلیدی خبر : آب منطقه ای
-->