پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1602704 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6749994
کد خبر : 271431 تاریخ ثبت : 1398/4/18 18:09 نظرات تایید شده : 0

آزادسازی صید میگو در آبهای بوشهر از 30 تیرماه

خلیج فارس: وی وضعیت ذخائر میگوی خلیج فارس امسال را مطلوب دانست و گفت: بررسی گشت‌های تحقیقاتی نشان می‌دهد میزان ذخائر میگو امسال مطلوب‌تر از سال قبل است و پیش‌بینی می‌شود صید میگو امسال بهتر از پارسال باشد.

خلیج فارس: فصل تابستان بهترین زمان برای فصل میگو است که امسال ۳۰ تیرماه به عنوان روز آغاز صید میگو در آب‌های خلیج فارس در استان بوشهر اعلام شده است که ابتدا قایق‌ها و سپس لنج‌ها مجوز صید را دریافت می‌کنند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ معاون صید و بنادر ماهیگیری استان بوشهر از فعالیت ۱۲ هزار صیاد در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: در استان بوشهر ۲۱ کشتی، ۵۶۷ شناور لنج و هزار و ۴۸۵ قایق صیادی دارای مجوز هستند.

وضعیت ذخایر میگو خوب است/ آغاز صید در روزهای پایانی تیرماه

منصور پاپری با اشاره به اینکه صیادان پس از زمان اعلام شده برای آغاز صید راهی دریا خواهند شد، تاکید کرد: از همه صیادان می‌خواهیم که از صید میگو در مناطق ممنوعه و اعماق کم بپرهیزند.

وی با اشاره به انجام گشت‌های تحقیقاتی پژوهشکده میگوی کشور برای بررسی وضعیت ذخایر میگو در آب‌های استان بوشهر بیان کرد: زمان صید میگو بر اساس همین گشت‌ها مشخص می‌شود.

آغاز صید از پایان تیرماه

عقیل دشتیان‌نسب رئیس پژوهشکده میگوی کشور از پایش ذخایر میگو در آب‌های ساحلی استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: برای بررسی وضعیت ذخائر میگو در آب‌های خلیج فارس استان بوشهر دو گشت تحقیقاتی انجام گرفته است.

وی آغاز صید میگو در آب‌های خلیج فارس استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: با بررسی نتایج گشت‌های تحقیقاتی در کمیته مدیریت صید استان زمان صید میگو برای قایق‌ها از ۳۰ تیرماه و لنج‌های صیادی از اول مرداد تعیین شده است.

رئیس پژوهشکده میگو در استان بوشهر با بیان اینکه بیشترین تجمع میگوها در اعماق بیش از ۲۰ متر دریا قرار دارد تصریح کرد: براساس نتایج گشت‌های تحقیقاتی بیشترین تجمع زیست میگوها در اعماق ۲۰ تا ۳۰ متر دریا قرار دارد.

دشتیان‌نسب با تاکید بر جلوگیری از صید میگو در اعماق کمتر ۲۰ متر افزود: برای اینکه تلاش صیادان در صید میگو اقتصادی باشد باید فعالان این حوزه در اعماق بیش از ۲۰ متر دریا نسبت به تور ریزی اقدام کنند.

پیش‌بینی افزایش صید

وی وضعیت ذخائر میگوی خلیج فارس امسال را مطلوب دانست و گفت: بررسی گشت‌های تحقیقاتی نشان می‌دهد میزان ذخائر میگو امسال مطلوب‌تر از سال قبل است و پیش‌بینی می‌شود صید میگو امسال بهتر از پارسال باشد.

رئیس پژوهشکده میگوی کشور میزان صید میگو در سال گذشته استان بوشهر را ۹۰۰ تن دانست و خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد امسال میزان صید میگو به حدود یک‌هزار و ۴۰۰ تن افزایش یابد.

دشتیان‌نسب با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد ذخایر میگوی خلیج فارس استان بوشهر ببری سبز است خاطر نشان کرد: این گونه میگو از بهترین انواع میگوی خلیج فارس به شمار می‌رود و بقیه میگو از گونه سرتیز است.

-->