پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1892756 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 7039200
کد خبر : 271293 تاریخ ثبت : 1398/4/17 22:58 نظرات تایید شده : 0

تامین اجتماعی مردم خارگ را نادیده گرفته است

خلیج فارس: نایب رییس شورای اسلامی شهر خارگ با اشاره به درآمدهای هنگفت سازمان تامین اجتماعی از خارگ عنوان کرد: بی توجهی سازمان تامین اجتماعی به ساخت درمانگاه در جزیره که از ابتدایی ترین خدمات این سازمان به افراد تحت پوشش خود محسوب می شود، گواه این است که ایشان مردم مظلوم خارگ را نادیده گرفته اند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ بهروز خواجه گفت: جزیره خارگ به واسطه صنعتی بودن و حضور شرکت های مختلف سهم قابل توجهی را در درآمدهای سازمان تامین اجتماعی دارد، به طوری که این سازمان از قریب به ۳۰ هزار بیمه شده مستقیم و غیرمستقیم در این جزیره درآمد دارد. اما متاسفانه مسئولان سازمان تامین اجتماعی همواره با بی توجهی، چشم خود را بر روی مشکلات معیشتی بیمه شدگان خود در این جزیره بسته اند.

وی افزود: حال سوال اینجاست که با هزینه های پزشکی سرسام آور کنونی، کمبود امکانات در مرکز بهداشت خارگ و همچین شرایط خاص تردد جزیره، آیا همه ی شهروندان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی توان درمان بیماری خود را در بیرون از جزیره دارند؟ و اگر بیمارستان نفت نبود و یا به هر دلیلی امکان ارائه خدمات به بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی را نداشته باشد آیا یک مرکز بهداشت می‌تواند نیازهای درمانی و پزشکی مردم را تامین کند؟

مردم جزیره خارگ چشم انتظار تاسیس یک درمانگاه هستند

نایب رییس شورای اسلامی شهر خارگ اظهار کرد: این در حالی است که بیمه شدگان تامین اجتماعی در شهرهای بزرگ از بهترین امکانات و خدمات پزشکی تخصصی و فوق تخصصی استفاده می کنند و سازمان تامین اجتماعی در بسیاری از شهرها که حتی افراد بیمه شده کمتری نسبت به خارگ دارند ارتقای درمانگاه‌ها و افزایش خدمات خود را دنبال می کند، مردم جزیره خارگ همچنان چشم انتظار تاسیس یک درمانگاه هستند.

بهروز خواجه در ادامه با اشاره به مشکل دیرینه اعزام بیمار در جزیره خارگ خاطرنشان کرد: متاسفانه با وجود امکانات پزشکی محدود در جزیره خارگ هر از گاهی شاهد نیاز اورژانسی بیماران به اعزام به بیرون از جزیره هستیم و در این میان مکررا پیش آمده که برخی از بیماران به دلیل فراهم نشدن شرایط اعزام حتی جان خود را از دست داده اند، اما متاسفانه سازمان تامین اجتماعی حتی در قبال جان افراد نیز خود را مسئول نمی داند و این مشکل دیرینه همچنان لاینحل مانده است.

نایب رییس شورای اسلامی شهر خارگ در پایان خواستار ورود و پیگیری جدی مسئولان سازمان تامین اجتماعی شد و ابراز امیدواری کرد تا با تغییر دیدگاه این سازمان به جزیره خارگ، مردم مظلوم این جزیره پس از سالیان متمادی به کمترین حقوق خود دست یابند.

 

کلمات کلیدی خبر : خارگ درمانگاه بهروز خواجه
-->