پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1811224 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2803347
کد خبر : 271153 تاریخ ثبت : 1398/4/17 10:28 نظرات تایید شده : 0

استاندار: تکمیل ۳۸ طرح صنعتی استان دستور کار امسال است

تکمیل ۳۸ طرح صنعتی استان بوشهر دستور کار امسال استخلیج فارس: هم اکنون ۸۰ طرح تولیدی صنعتی در استان بوشهر دارای پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد است که بر اساس برنامه‌ریزی قرار است ۳۸ طرح آن تا پایان امسال تکمیل و راه‌اندازی شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ استاندار بوشهر روز دوشنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بوشهر با گرامیداشت دهه کرامت گفت: در این زمینه کمک بانک‌ها به طرح‌های صنعتی و اقتصادی نیمه تمام استان بوشهر برای گذر از شرایط کنونی اقتصادی باید افزایش یابد.

عبدالکریم گراوند افزود: رسالت بانک‌ها در شرایط کنونی گره گشایی از مشکلات بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی است زیرا تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی دشمن به بخش تولید و صنعت اثر می‌گذارد.

وی ادامه داد: تاخیر در کمک به واحدهای اقتصادی و صنعتی دارای مشکل، این واحدها را زمینگیر می کند که باید در کمک رسانی به زنجیره تولید تسریع شود.

استاندار بوشهر همچنین با تاکید بر تعیین تکلیف تسهیلات بانکی بند «الف» تبصره ۱۸ قانون بودجه گفت: تعیین تکلیف نشدن نحوه پرداخت این تسهیلات، بانک‌های عامل را در پرداخت دچار مشکل می‌کند.

گراوند با اشاره به ضرورت پرداخت تسهیلات بانکی به شرکت هندلینگ خدمات هوایی و فرودگاهی بوشهر اظهار داشت: برای تامین امکانات و تجهیزات لازم برای ارائه خدمات فرودگاهی پرداخت تسهیلات به شرکت هندلینگ خدمات هوایی و فرودگاهی بوشهر در اولویت قرار گیرد.

وی با قدردانی از سفر رئیس بانک صنعت و معدن به استان بوشهر بیان کرد: انتظار است دیگر مدیران بانک‌های کشور برای بررسی طرح‌ها از نزدیک به استان بوشهر سفر کنند تا زمینه گره گشایی و حل مشکلات طرح‌ها زودتر فراهم شود.

استاندار بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جهاد کشاورزی سال گذشته در عرصه گلخانه‌ای قدم‌های مؤثری برداشت و ۱۰۳ هکتار طرح گلخانه‌ای افتتاح کرد که انتظار می‌رود امسال اجرای این طرح‌ها توسعه یابد.

گراوند تاکید کرد: در این ارتباط تسریع در اجرای طرح‌های آبزی‌پروری، کشاورزی، گیاهان دارویی و شیلاتی و همکاری بیشتر بانک‌ها با هدف رونق تولید و اشغال‌زایی باید به طور جد مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان تحت پوشش تامین اجتماعی افزود: طرح بخشودگی جرایم کارفرمایان از ۱۳ خرداد شروع و به مدت یک ماه ادامه دارد که باید از این فرصت برای رفع مشکلات استفاده کرد.کلمات کلیدی خبر : عبدالکریم گراوند صنعت