پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 862212 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6011198
کد خبر : 270774 تاریخ ثبت : 1398/4/15 11:07 نظرات تایید شده : 24
شنیدنی‌های هفتگی «خلیج فارس»؛

ناتوانی استانداری در انتصاب فرماندار و بخشداران/ خبرهایی از تحرکات انتخاباتی/ خانه‌های سازمانی منتظر تعیین تکلیف

ماجرای سفارش چند تن میگو توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی که به پرونده قضایی منجر شد، زمزمه تغییر در مدیریت گمرکات استان، مماشات با مغازه داری که روغن موتور تقلبی در بوشهر می فروخت برخی از شنیدنی های هفتگی «خلیج فارس» است.

خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • «خلیج فارس» کسب اطلاع نمود که شکایت مدیرعامل یک شرکت عمل آوری میگو در بوشهر از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نهایت به نفع این شورا به پایان رسیده است. اگرچه صدور رای قطعی مربوط به سال 96 می باشد اما گویا علت شکایت، سفارش خرید چند تن میگو در سال 92 توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بوده که اختلافات پیش آمده موجب توقیف شناور صیادی این شرکت گردیده است. اگرچه فعالیت های اقتصادی برخی از مجموعه های فرهنگی مسبوق به سابقه است، اما مشخص نیست که دلیل سفارش خرید چندین تن میگو توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به چه منظوری بوده و پیگیری خبرنگار ما برای گفتگو با مدیران این نهاد در تهران نتیجه بخش نبود. شفیعی مدیر این شورا در بوشهر در این باره به خبرنگار ما گفت: ماموریت اصلی این نهاد ایجاد هماهنگی میان دستگاه های مختلف برای برگزاری هرچه باشکوه تر مناسبت های ملی مانند راهپیمایی 22 بهمن و یا ارتحال امام و مناسبت هایی از این دست است. وی با اشاره به اساسنامه این شورا اظهار داشت: «شعبه این نهاد در بوشهر هیچگونه فعالیت اقتصادی نداشته و سفارش خرید میگو مربوط به شورای هماهنگی بوشهر نمی باشد.» اگر چه هدف از سفارش چند تن میگو توسط شورای هماهنگی تهران مشخص نیست اما در اساسنامه این شورا اشاره ای به فعالیت اقتصادی نشده است. ریاست شورای هماهنگی سازمان تبلیغات برعهده آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان و رییس مجلس خبرگان است و محمد جنتی فرزند او نیز معاونت مالی اداری این نهاد را برعهده دارد.
 • اولین تنش بین دو تیم هم استانی در لیگ برتر رخ داد. عکس یادگاری "پیمان شیرزادی" مدافع سابق استقلال خوزستان با تیم پارس جنوبی در اردوی سرعین این تیم و چند روز بعد حضور در تمرینات شاهین شهرداری بوشهر در بروجن، ابهاماتی درباره فسخ قرارداد وی در پی داشته است. این جابجایی شاید اولین تنش بین دو باشگاه لیگ برتری استان لقب بگیرد.
 • خبر می رسد روز گذشته مردی حدود 50 ساله در ساحل بوالخیر دلوار غرق شده است.
 • حجت الاسلام گنجی امام جمعه جم به همین سمت در شهر گله دار از توابع استان فارس منصوب شد. گفتنی است حجت الاسلام محمدی که پیش از این امام جمعه کاکی بوده، جایگزین گنجی در جم شد.
 • شنیده می‌شود برخی از نیروهای ذی نفوذ اصلاح طلب و اصولگرای شهرستان دیر در نشست های مشترکی مصمم شده اند برای راهیابی نماینده ای از این شهرستان به مجلس تلاش کنند. گویا قرار است از اشخاصی  که در نظر دارند از این شهرستان وارد عرصه انتخابات شوند، دعوت کرده تا به ارائه برنامه بپردازند. این افراد معتقدند پس از بررسی و برآیند وزن آرا این کاندیداهای یک یا دو نفر را انتخاب و از دیگر داوطلبان نمایندگی می‌خواهند که از این عرصه کنار بروند تا راه را برای داوطلب نهایی باز کنند. آنها معتقدند تنها راه موفقیت نیروهای این شهرستان در انتخابات پیش رو ماندن یک یا دو نامزد در عرصه انتخابات می باشد.
 • باشگاه شاهین شهرداری بوشهر ورزشگاه شهید مهدوی تنگک را به عنوان ورزشگاه نخست برای لیگ برتر تعیین کرده است. البته برخی هواداران معتقدند که فاصله این ورزشگاه با مرکز شهر ممکن است برای تردد هواداران مشکل ساز باشد.
 • مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان طی نامه ای به واحدهای ثبتی هشدار داده درخصوص تبدیل سندهای دفترچه ای به تک برگ، از ارجاع مردم به دفاتر نقشه کشی بیرون خودداری کرده و این موضوع از وظایف ذاتی واحدهای ثبتی می باشد.
 • انتصاب فرمانداران و بخشداران در دوره استانداری گراوند با تاخیر همراه شده است. درحالی که مدیریت فرمانداری دشتستان به صورت سرپرستی به پنجمین ماه نزدیک می شود، 6 بخشداری استان نیز هنوز تعیین تکلیف نشده و بصورت سرپرستی اداره می شود.
 • حضور نمایندگان در روستاها بیشتر شده است. گویا این حضور بی ارتباط با برگزاری انتخابات مجلس در سال جاری نیست. گفتنی است همراهی مسئولان اجرایی مرتبط با روستاها با نمایندگان در این حضورها، در مواقعی امکان مصادره خدمات دولت به نفع نمایندگان را فراهم می کند.
 • پرداخت مزایای کارمندان استان با مشکلاتی همراه است. گویا بسیاری از کارکنان دستگاه های اداری استان هنوز اضافه کار دریافت نکرده اند و در ماه گذشته نیز پرداخت حقوق برخی دستگاهها دچار تاخیر گردیده است. این درحالیست که پرداخت حقوق و مزایای کارکنان با مصوبه دولت، در لیست پرداختهای اولویت دار قرار دارد.
 • مستاجران همچنان در انتظار اجرای طرح های حمایتی دولت از آنها هستند. گویا ارائه تسهیلات از جمله این طرح های حمایتی است که هنوز نهایی نشده است. گفتنی است با توجه به افزایش قیمت مسکن و اجاره بها انتظار بر اجرای سریع تر طرح های حمایتی و نظارتی دولت است.
 • تمامی خانه های سازمانی استان باید تا پایان شهریورماه تعیین تکلیف شوند. گویا دولت قصد دارد بدهی های خود به صندوق های بازنشستگی را با فروش خانه های سازمانی تسویه کند. گویا  گرانی قیمت مسکن در تصمیم دولت برای فروش خانه های سازمانی در این زمان بی تاثیر نیست و این تصمیم دولت از سوی صاحبنظران، استقبال از گرانی مسکن ارزیابی شده است.
 • زمزمه هایی درباره تغییر در مدیریت گمرکات استان بوشهر به گوش می رسد. این درحالیست که به عقیده فعالان تجاری از زمان انتصاب "منصور بازیار" به مدیرکلی گمرک بوشهر شاهد بهبود و روان تر شدن فعالیت های هستیم. گویا مسئولان کشوری درصدد سپردن مسئولیتی در مرکز به "منصور بازدار" هستند.
 • تاجگردون نماینده گچساران با انتشار نامه موافقت وزارت نفت برای حمایت ۴ میلیارد تومانی نفت و گاز گچساران از ورزش قهرمانی این شهرستان، پرسش هایی را در افکار عمومی استان بوشهر رقم زده است، طوری که این پرسش مطرح شده که اگر نفت گچساران می تواند تیم داری کند، پارس جنوبی جم هم نباید مشکلی داشته باشد و برای لیگ برتر کاسه گدایی دستش باشد.
 • عدم برخورد با «خودروهای شوتی» مصوبه شورای تامین است. فرمانده انتظامی استان این مطلب را در نشست خبری هفته پیش و در پی انتقادات پیرامون فعالیت حادثه آفرین خودروهای شوتی مطرح شده است.
 • عضو شورای شهر بوشهر در جلسه هفته پیش گفته: «باید در کُم شهردار بگردیم!» سایت جامعه آنلاین در این خبر، نام عضو شورا را اعلام نکرده، اما گویا منظور همان عضوی است که اخیرا از سوی شهردار به دخالت امور اجرایی متهم شده و به مذاق وی خوش نیامده است.
 • بوشهری‌ها در مسابقات جهانی دوومیدانی کارگران اسپانیا ۳ مدال کسب کردند. حسن میهن‌دوست و امین حسین‌زاده رهبر در پرش سه گام به ترتیب طلا و نقره و در ماده پنج هزار متر احمد فرود از شرکت پتروشیمی جم مدال طلای این مسابقات را نصیب خود کردند.
 • در شرایطی که به دلیل گرانی روغن موتور، شاهد افزایش جنس تقلبی هستیم، پلمب یک تعویض روغنی در بوشهر بخاطر عرضه جنس تقلبی بصورت چراغ خاموش صورت گرفته است. «خلیج فارس» کسب اطلاع کرد: چندی پیش مغازه تعویض روغنی ... در یکی از خیابان های اصلی شهر بوشهر به خاطر عرضه روغن تقلبی مجرم شناخته شد، ولی پارچه نوشته ای نصب نگردید تا با اطلاع رسانی درباره این تخلف، ریسک عرضه جنس تقلب بالا برود، ضمن اینکه پلمب آن فقط برای دو روز بوده است. گویا این مغازه در حیاط مجاور، اقدام به ریختن روغن های داخلی در بطری های جدید کرده و با قیمت روغن خارجی عرضه می کرد.
 • معاون سیاسی وزیر کشور گفته: جز در موارد اضطرار هرگونه تغییر فرمانداران و استانداران تا زمان انتخابات مجلس متوقف شده است.
 • دریا به منازل مردم در روستای عامری تنگستان هجوم آورد. روز گذشته در پی مد حداکثری دریا و پیش روی آب دریا در خیابان ساحلی، به دیوارچینی ساحلی و برخی از تاسیسات همچون آب و گاز در این خیابان خسارت وارد شد.

 • دست آخر اینکه امام جمعه چغادک عملی نشدن وعده نماینده بوشهر در مجلس پیرامون ارتقای این شهر به بخش انتقاد کرده و گفته: انتقادی که به نماینده مجلس داریم این است که ما مکرراً گزارش اقدامات شما در شهرهای دیلم و گناوه را شاهد هستیم ولی متأسفانه اقدام خاصی در شهر چغادک به عنوان بخشی از حوزه انتخابیه شما شاهد نیستیم، طوری که درباره تبدیل بخش چغادک و فاضلاب آن اطلاعی در دست نیست.