پویاسامانه

کد خبر : 270446 تاریخ ثبت : 1398/4/12 19:54 نظرات تایید شده : 0

مدیرعامل هلال احمر در بوشهر: مردم ۳۰۰ میلیارد تومان کمک به سیل‌زدگان پرداخت کردند

خلیج فارس:دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت:مردم ایران در جریان سیل‌های اخیر ۳۰۰ میلیارد تومان به صورت نقدی و غیر نقدی به آسیب دیدگان از سیل کمک کردند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛محمودرضا پیروی ظهر امروز در آئین تکریم و معارفه مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهربا اشاره به نقش مهم این نهاد در رسیدگی به آسیب دیدگان اظهار داشت: هلال احمر در بخش‌های مختلف خدمات خود را به جامعه هدف در رفع مشکلات و  تسکین آلام ارائه می‌کند.

وی با اشاره به وضعیت انبارهای جمعیت هلال احمر در تامین نیازهای جامعه هدف گفت: با توجه به حوادث اخیر و خالی شدن انبارهای این جمعیت با کمک دولت بازیابی و پر شد ونگرانی در این خصوص وجود ندارد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به کمک‌های مردم در جریان سیل اخیر در استان‌های مختلف خاطر نشان کرد: مردم ایران در جریان سیل‌های اخیر 300 میلیارد تومان به صورت نقدی و غیر نقدی به آسیب دیدگان از سیل کمک کردند.

پیروی از پرداخت 190 میلیارد تومان به صورت نقدی و 110 میلیارد تومان به صورت غیرنقدی به سیل‌زدگان خبر داد و با بیان اینکه  این کمک‌ها در اختیار آسیب دیدگان قرار گرفت تصریح کرد: این کمک‌های مردمی در ستاد بازسازی وزارت کشور جمع بندی و براساس تصمیم گیری انجام شده به‌عنوان کالا در اختیار خانواده‌های آسیب دیده قرار گرفته است.

وی از بهره‌مندی 40 هزار خانوار آسیب دیده ناشی از سیل از کمک‌های یاد شده خبر داد و بیان کرد: این کمک‌ها در اختیار آسیب دیدگان از سیل در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان در قالب بسته‌های لوازم خانگی شامل فرش، یخچال و تلویزیون قرار گرفت.

دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در جریان سیل همه مردم یاری کردند گفت: در جریان سیل کل ظرفیت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی شامل داوطلبان و مردم برای امداد رسانی به آسیب دیدگان به میدان آمدند.

پیروی عمده برنامه‌های این جمعیت را تکیه بر داوطلبان، جوانان و امدادگران دانست و تصریح کرد: با نهادینه کردن آموزش عمومی در زمان بحران از این ظرفیت‌های اجتماعی و مردمی بهره لازم برده می‌شود.

وی برضرورت شناسایی خطرپذیری استان و استعداد داوطلبی و مردم عادی و تقویت آموزش های عمومی در استان بوشهر تاکید کرد.

در این آئین غلامرضا حاجیانی به عنوان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر معرفی و از خدمات حسین درویشی تقدیر شد.

-->