پویاسامانه

کد خبر : 268549 تاریخ ثبت : 1398/4/2 18:41 نظرات تایید شده : 0

بوشهری‌ها در ۵۴ موکب به سیل‌زدگان خدمات ارائه دادند

خلیج فارس: رئیس ستاد عتبات عالیات استان بوشهر با اشاره به استقرار ۵۴ موکب برای ارائه خدمات به سیل‌زدگان خوزستانی و لرستانی گفت:در این حوادث بوشهری‌‌ها در قالب ۵۴ موکب برای کمک رسانی به سیل زدگان وارد عملیات شدند

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ عبدالرضا مطاف ظهر امروز در نشست ستاد اربعین استان بوشهر با بیان اینکه مردم مومن و خداجوی استان بوشهر در ستاد اربعین حسینی برای ارائه خدمات به زائران حسینی نقش مهم و برجسته‌ای دارند اظهار داشت: هر ساله در مراسم اربعین حسینی برنامه‌ر یزی ویژه‌ای برای خدمات رسانی به زائران در داخل ایران، مرز شلمچه و در عراق می‌شود.

بوشهری‌ها در 54 موکب به سیل‌زدگان خوزستانی و لرستانی خدمات ارائه دادند

وی از فعال بودن موکب  استان بوشهر،در داخل و خارج از مرزهای ایران در خاک عراق خبر داد و بیان کرد: 54 موکب توسط خیران و نیکوکاران بوشهری برای ارائه خدمات رایگان در مکان‌های از پیش تعیین شده در داخل و خارج از عراق در ایام اربعین حسینی مستقر می‌شود که 18 موکب در مسیرهای داخلی، 5 موکب در مرز شلمچه، 2 موکب در  مسیر نجف، 10 موکب در مسیر کربلا و 19 موکب در شهر کربلا است.

وی با اشاره به اینک این موکب‌ها در ایام حادثه سیل در خوزستان و لرستان به مناطق سیل‌زده این استان‌ها اعزام شد تصریح کرد:در  جریان جاری شدن سیل در استان خوزستان و لرستان بوشهری‌‌ها در قالب  54 موکب از این استان برای کمک رسانی به سیل زدگان وارد عملیات شدند.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان بوشهر افزود: پس از وقوع حادثه سیل در استان‌ خوزستان و لرستان، مردم استان بوشهر با ارسال کمک‌های خود به یاری آسیب دیدگان شتافتند و نوع‌دوستی خود را نشان دادند.

مطاف توزیع مواد غذایی به سیل‌زدگان را مورد اشاره قرار داد و افزود: پخت غذای گرم به آسیب دیدگان سیل زده استان‌های خوزستان و لرستان، از برنامه‌های مهم خیران استان بوشهر در قالب موکب‌های اعزامی به مناطق سیل‌زده بود.

وی از کمک 5.6 میلیارد ریالی مردم استان بوشهر به سیل‌زدگان را از دیگر کمک‌ها دانست و خاطر نشان کرد: درراستای خدمات رسانی به سیل‌زدگان ضمن اعزام 372 نفر به خوزستان و لرستان 5.6 میلیارد ریال کمک نقدی از سوی مردم استان بوشهر پرداخت شد.

مدیر حج و زیارت استان بوشهر هم با اشاره به اینکه سال گذشته 37 هزار و 750 روادید برای اعزام زائران استان بوشهر به عراق صادر شد افزود: امسال ثبت نام زائران اربعین برای صدور روادید از 20 مرداد  در سایت سازمان حج و زیارت آغاز می‌شود.

-->