پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9721962 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/10/09 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2970562
کد خبر : 267108 تاریخ ثبت : 1398/3/26 11:28 نظرات تایید شده : 0

افزایش 50 درصدی پایگاههای سنجش دانش‌آموزان استان

تعداد پایگاه‌های سنجش دانش‌آموزان استان بوشهر ۵٠ درصد افزایش یافتخلیج فارس: سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: تعداد پایگاه‌های سنجش دانش‌آموزان استان بوشهر ۵٠ درصد افزایش یافت.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ غلامحسین حسینی صبح یکشنبه در نشست با مسئولان پایگاه‌های سنجش شهرستان‌ها و مناطق اظهار داشت: سنجش بدو ورود به دبستان با توجه به ارزیابی دانش آموزان برای ورود به پایه اول ابتدایی باید در تابستان اجرا شود.

حسینی، عدم دسترسی به جامعه هدف، نبود ارزیابی دقیق و تحمیل هزینه مازاد بر خانواده‌ها و سرخوردگی کودکان را از مشکلات سنجش تابستانه کودکان پیش دبستان دانست و افزود: برای انتقال اجرای پروسه سنجش کودکان پیش دبستانی از تابستان به ماه‌های میانی سال تحصیلی با توجه به مشکلات استان بوشهر باید با سازمان استثنایی آموزش و پرورش مکاتبه شود تا دانش آموزان با گذراندن آموزش و درک فضای آموزشی با سوالات سنجش آشنا باشند و آن را بهتر درک کنند.

وی با اشاره به اجرای سنجش کودکان پیش از دبستان در آذر تا اسفندماه سال ۹۳ در استان بوشهر که بسیار مطلوب ارزیابی شد خاطرنشان کرد: با اجرای سنجش پیش از دبستان در ماه‌های میانه سال، امکان مداخله به همگام فراهم شد و کودکی که نیاز به خدمات حمایتی از جمله بینایی، شنوایی، آمادگی و تحصیلی داشت شناسایی شد تا نسبت به درمان اقدام شود.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه سیاست وزارت تجمیع و کاهش پایگاه‌های سنجش در سراسر کشور بوده است ادامه داد: تعداد پایگاه‌های سنجش استان در سال ۹۲ تاکنون حدود ۵۰ درصد افزایش داشته است و در همه نمایندگی و مناطق استان پایگاه‌های سنجش مستقر می‌شود.

حسینی افزود: ۴۰ پایگاه به صورت ثابت و سیار در سنجش نوآموزان فعالیت خواهند داشت که از این تعداد ۲۳ پایگاه ثابت و ۱۷ پایگاه آن نیز به صورت سیار فعالیت خواهد کرد که طبق پیش بینی حدود ۲۱ هزار دانش آموز را در طرح سنجش بررسی خواهند کرد.

وی، یکم تیر را آغاز نوبت گیری برای سنجش نوآموزان عنوان کرد و یادآور شد: نوآموزان پس از مراجعه به مدرسه نسبت به دریافت نوبت اقدام کنند و در تاریخ اعلام شده از طرف مدرسه به پایگاه سنجش بروند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر تصریح کرد: کودکان روستایی کمتر موفق به گذراندن دوره پیش دبستانی می‌شوند و یکی از مشکلات نهادینه در بخش سنجش شامل شهرستان‌ها و مناطقی است که بیشترین جمعیت روستایی را دارد و به دلیل عدم گذراندن آموزش‌های پیش دبستانی عملکرد خوبی در سنجش ندارند.

حسینی در پایان به نقاط آسیب پذیر و نیازمند استان که مشکلات مالی دارند اشاره کرد و گفت: مسئولان پایگاه سنجش شهرستان‌ها و مناطق با توجه به شناختی که از مردم آن منطقه دارند نسبت به افراد بی بضاعت توجه ویژه ای داشته باشند و هزینه سنجش را نیم بها یا رایگان حساب کنند.

-->