پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32446837 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51739842
کد خبر : 266452 تاریخ ثبت : 1398/3/22 11:17 نظرات تایید شده : 0

ایجاد قرنطینه و مرکز نگهداری پرندگان در منطقه حله

خلیج فارس: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: قرنطینه و مرکز نگهداری پرندگان در منطقه حله ایجاد می‌شود.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از مهر؛ فرهاد قلی نژاد صبح چهارشنبه در حاشیه آئین کلنگ زنی پروژه احداث قرنطینه و نگهداری پرندگان در منطقه حفاظت شده حله اظهار داشت: استان بوشهر دارای تنوع زیستی جانوری و گیاهی بسیار بالایی است.

قرنطینه و مرکز نگهداری پرندگان در منطقه حله ایجاد می‌شود

وی حفاظت و حراست از گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری را ضروری دانست و اضافه کرد: تالاب حله به علت بارش نزولات آسمانی در سال گذشته به دریا متصل شد و چرخه حیات در این تالاب حیاتی دوباره یافت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود: منطقه حفاظت شده حله پناهگاه مناسب و امن برای پرندگان مهاجر و زمستان گذران، پرندگانی همچون مرغابی، غاز، پرستوی دریایی و… است.

وی با اشاره به مشارکت جامعه محلی در حفاظت از تالاب حله خاطرنشان کرد: از مردم روستاهای حاشیه تالاب تشکر می‌کنیم که همیشه همکاری بسیار خوبی را با محیط زیست استان بوشهر داشته‌اند.

وی با اشاره به ساخت قرنطینه و مرکز نگهداری پرندگان در پاسگاه حفاظت محیط زیست منطقه حله در روستای کره بند بیان کرد: فاز اول این قرنطینه به صورت فنس کشی خواهد بود که به نگهداری پرندگان در آن اجرا خواهد شد.

وی به فاز دوم این پروژه اشاره کرد و ادامه داد: در فاز دوم به احداث ساختمان دامپزشکی و درمان برای پرندگان و پستانداران خواهد بود که در انتهای امسال اجرایی خواهد شد.

قلی نژاد افزود: قرنطینه و مرکز نگهداری پرندگان به عنوان اولین پروژه تخصصی در استان بوشهر خواهد بود و به تیمارداری و درمان پرندگان و پستانداران مصدوم در مناطق تحت حفاظت این اداره کل خواهد پرداخت که بسیار امر ضروری و مهمی است.