پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21694972 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20059274
کد خبر : 266429 تاریخ ثبت : 1398/3/22 10:05 نظرات تایید شده : 4
«خلیج فارس» گزارش می‌دهد؛

هواداران شاهین، معطل شورا و شهرداری

هاشم زاده: خودمان و هواداران شاهین را گول نزنیم؛ شهرداری توان تیمداری در لیگ برتر ندارد/ برزگرزاده: نباید با یک قرارداد آبکی، شاهین را واگذار کرد/ دهدار: هواداران صبوری کنند، تا شنبه شاهین تعیین تکلیف می شود

خلیج فارس: شاهین شهرداری بوشهر در شرایطی به فصل جدید لیگ برتر فوتبال کشور راه یافته که به دلیل بلاتکلیفی مدیریتی، روز به روز عرصه بر آن تنگ تر می شود و با این شرایط، هواداران بیم تکرار اتفاقات تلخ چندسال پیش را دارند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در شرایطی که مسابقات لیگ برتر از مردادماه استارت می خورد و تیم های شرکت کننده در تکاپوی جذب بازیکن و برنامه ریزی برای اردوهای آماده سازی می باشند، تیم شاهین شهرداری بوشهر از زمان صعود به لیگ برتر فعالیتش را متوقف کرده و خبری از شروع تمرینات نیست.

موضوعی که اعضای شورای شهر و شهرداری بوشهر دلیل آن را منع قانونی تیمداری شهرداری در لیگ برتر می دانند و از پیگیری برای کسب مجوزی دوساله خبر می دهند تا طی این فرصت، فکری برای خصوصی سازی آن شود، مجوزی که زمانبر شده و مشخص نیست چه زمان از وزارت کشور به بوشهر می رسد.

در این بین، عبدالخالق برزگرزاده عضو شورای شهر که جمعه گذشته از موافقت شفاهی وزارت کشور با مجوز دو ساله به شهرداری برای تیمداری در لیگ برتر خبر داده بود، می گوید: «جای تعجب است که با وجود موافقت شفاهی وزارت کشور، چرا شورا و شهرداری پیگیر دریافت این مجوز نبوده، درحالی که قرار شد روز شنبه صادر شود، ولی تاکنون خبری نشده است.»

البته ابوذر دهدار رییس شورای شهر می گوید: «با وجود ناامیدی از دریافت مجوز از وزارت کشور، با پیگیری های صورت گرفته و همراهی نماینده ولی فقیه و استاندار، نشستی با معاون عمرانی وزارت کشور در هفته پیش به اتفاق شهردار داشتیم و موافقت گردید که مهلت 2 ساله ای به شهرداری بوشهر داده شود تا بتواند ضمن حمایت از تیم شاهین در لیگ برتر، طی این مدت درباره خصوصی سازی باشگاه اقدامات قانونی را انجام دهد. اما همان جلسه اعلام شد که این موضوع رسانه ای نگردد تا نامه صادر شود، ولی یکی از همکاران ما در شورا این خبر را به رسانه ها داد و بعد از آن نیز چند شهرداری که قبلا فعالیت شان در لیگ برتر با مخالفت وزارت کشور مواجه شده بود، پیگیری های خود را آغاز کردند.»

دهدار ادامه داد: «طبق آخرین پیگیری هایی که داشتیم، قرار است تا آخر همین هفته، نامه وزارت کشور که به معنای مهلتی 2 ساله برای تیمداری شهرداری در لیگ برتر است صادر شود.»

بودجه شهرداری برای تیم لیگ برتر فقط 6 میلیارد تومان است!

رییس شورای شهر بوشهر با بیان اینکه از هواداران می خواهیم صبوری کنند ادامه داد: روز چهارشنبه اسپانسر موردنظر باشگاه وارد بوشهر می شود و از سویی پیگیر دریافت مجوز وزارت کشور هستیم. قطعا تا هفته آینده وضعیت سرمربی و شروع تمرینات مشخص خواهد شد.

وی بدهی باشگاه شاهین شهرداری بوشهر را 6 میلیاردتومان دانست و افزود: البته حسابرسی کاملی از این باشگاه نشده و این رقم مربوط به برآورد اولیه است، ضمن اینکه در بودجه شهرداری هم 6 میلیاردتومان برای تیمداری در لیگ برتر پیشنهاد شده که مبلغ پایینی است، ولی در شرایط اقتصادی کشور بضاعت شهرداری همین میزان می باشد، هرچند برای لیگ برتر حداقل 15 میلیاردتومان نیاز است که باید با جذب اسپانسر، این هزینه ها تامین شود.

دهدار درباره بحث هایی که مبنی بر خواسته های نامعقول اسپانسرهای شاهین مطرح می شود، تصریح کرد: اسپانسرهای شاهین دنبال بده بستان اقتصادی هستند، همچنان که فردی معروف که به پرسپولیس کمک می کند، با وجود علاقه ورزشی، ولی دنبال دستاوردهای اقتصادی خود هم می باشد. گزینه ویژه ای هم که الان مدنظر برای ماست و چهارشنبه در بوشهر حضور می یابد، برخی ظرفیت های اقتصادی بوشهر را در قبال اسپانسری شاهین تقاضا کرده که می توانیم برای توسعه شهر یک تیر و دو نشان بزنیم.

دهدار افزود: شورای شهر اصرار دارد که رابطه باشگاه شاهین با شهرداری قطع نشود، چون اگر مانند دوره قبل که بانک صادرات در وسط مسابقات لیگ برتر شاهین را رها کرد، اگر مجددا این اتفاق تکرار شود شهرداری بتواند این تیم را مدیریت کند و کسب مجوز از وزارت کشور در این راستا است، ضمن اینکه قدرت چانه زنی ما در مقابل اسپانسر با داشتن مجوز وزارت کشور افزایش می یابد.

دست هر کسی را که تیم شاهین بگیرد می بوسیم

وی با بیان اینکه آماده واگذاری تیم لیگ برتری شاهین با 3 شرط هستیم، اظهار داشت: هرکسی در کره زمین پیدا شود که بخواهد این تیم را با شرط برگزاری مسابقات در بوشهر، حفظ نام تیم و حداقل هزینه کرد موردنیاز برای لیگ برتر که 15 میلیارد است، در اختیار بگیرد، دست وی را هم می بوسیم و به خاطر حرکت رو به جلوی این باشگاه، حاضریم امتیاز شاهین را به وی هبه کنیم، ولی کسی که نگاهی ورزشی داشته باشد، جلو نیامده است.

رییس شورای شهر بوشهر تصریح کرد: ما برای تیم شاهین دو راه داریم، یا آن را به فرد یا مجموعه ای واگذار کنیم که با سه شرط ذکر شده و مشروط به اینکه حلقه ارتباط آن با شورا و شهرداری قطع نشود تا درصورتی که رها کرد، امکان برگشت آن به شهرداری باشد، راه دوم نیز کسب مجوز از وزارت کشور و تیمداری شهرداری در لیگ برتر است. برای این منظور شهرداری 6 میلیاردتومان در بودجه خود برای لیگ برتر پیش بینی کرده و مابقی باید با جذب اسپانسری قوی و توانمند تامین کرد.

دهدار با بیان اینکه هواداران صبوری کنند چون در اوایل هفته تکلیف مجوز وزارت کشور، اسپانسر، سرمربی و شروع تمرینات شاهین مشخص می شود، ادامه داد: درخصوص تیم شاهین، شهردار به عنوان رییس هیات مدیره و هیات مدیره مسئولیت دارند و شورا حق دخالت در امور اجرایی ندارد، هرچند در این خصوص شورا می تواند نظارت داشته باشد.

خودمان و هواداران شاهین را گول نزنیم؛ شهرداری توان تیمداری در لیگ برتر ندارد

کیوان هاشم زاده دیگر عضو شورای شهر بوشهر نیز می گوید: وقتی از شهردار و همکاران ایشان در معاونت امور مالی سوال می کنیم که آیا توان تامین هزینه تیم شاهین در لیگ برتر را دارید، پاسخ مثبتی نمی شنویم و اگر کسی بگوید شهرداری قادر به تامین حداقل 15 میلیاردتومان برای شرکت در لیگ برتر است، به هواداران دروغ گفته است. اگر هر  مسئولی هم می گوید شهرداری قادر به تیمداری است، محل تامین اعتبار آن را بگوید یا اعتبارات شهرداری را افزایش دهند.

وی ادامه داد: تنها نکته مثبت مجوز وزارت کشور به شهرداری جهت تیمداری این است که قدرت ما در چانه زنی با اسپانسر افزایش می یابد، ولی این به معنای توان مالی شهرداری برای هزینه در لیگ برتر نیست. بنابراین اگر بگوییم شهرداری هزینه تیم شاهین را تامین می کند، به خودمان و هواداران شاهین دروغ گفته ایم و این خیانت به شهر، شهرداری و شاهین است.

هاشم زاده تصریح کرد: آنهایی هم که درخواست اسپانسری شاهین را داده اند، خواسته هایی مثل دادن پروژه، زمین، سرمایه گذاری و... دارند که بعید می دانم از نظر قانونی شهرداری بتواند خواسته آنها را تامین کند و اسپانسری که خواسته اش تامین نشود؛ چه دلیلی دارد 10، 15 میلیارد به پای شاهین بریزد. نهایتا دو راه پیش رو است، یا امتیاز شاهین را به مزایده بگذاریم که روند طولانی و سرنوشت نامشخصی دارد، یا راه بهتر پیدا کردن اسپانسری قوی و دارای مسئولیت برای این تیم است.

وی خواستار آن شد که رییس شورای شهر طی نشستی با اسپانسر موردنظر، شهردار و اعضای شورا، وضعیت تیم شاهین را تعیین تکلیف کرده تا در هفته آینده تمرینات این تیم آغاز شود.

نباید با یک قرارداد آبکی، شاهین را واگذار کرد

عبدالخالق برزگرزاده عضو شورای شهر نیز در جلسه عصر سه شنبه که بخش عمده آن اظهارات اعضا درباره وضعیت تیم لیگ برتری شاهین بود، تصریح کرد: اینکه تاکنون جلسه شورا درباره تیم شاهین برگزار نشده که آیا موافق تیمداری شهرداری یا واگذاری امتیاز آن هستیم جای انتقاد از هیات رییسه دارد، اما اگر بنای واگذاری امتیاز می باشد، باید در قبال دریافت ضمانت نامه بانکی متناسب با ارزش تیم لیگ برتری باشد.

وی ادامه داد: اگر بنا باشد با یک سند محضری و قول و قرار آبکی تیم را به گروهی واگذار کنند و هیچ تعهد الزام آوری برای آوردن منابع مالی نداشته باشند، مشکلات دوره قبل حضور این تیم در لیگ برتر و فصل پیش تکرار می شود که برخی آقایان وارد شدند و به تعهداتی که برای جذب منابع دادند، عمل نکردند.

برزگرزاده با بیان اینکه لیگ برتر شوخی بردار نیست، افزود: مردم بوشهر طی این سالها از خیلی از نیازهای شان مثل آسفالت و فضای سبز زده تا تیم شاهین پروبال بگیرد و اتفاق خوبی مثل صعود به لیگ برتر رقم بخورد، اما قرار نیست با یک قرارداد آبکی، تیم را به فردی بدهیم که مسئولیتی هم برای تامین مالی نپذیرد. اگر قرار بر این باشد، شهرداری سریع تر مجوز وزارت کشور را بگیرد و خودش با جذب اسپانسر توانمند، در لیگ برتر شرکت کند.

-->