پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21803744 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20167856
کد خبر : 266312 تاریخ ثبت : 1398/3/21 15:05 نظرات تایید شده : 0

توسعه تماشاخانه ها اولویت ارشاد بوشهر است

خلیج فارس: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: در سال جاری توسعه تماشاخانه ها اولویت اصلی این اداره کل است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ فاطمه کرم پور افزود: احداث و تجهیز تماشاخانه‌ها به عنوان زیرساخت مهم اجرای تئاتر در سال‌های اخیر مورد توجه جدی است و در این زمینه چهارمین پلاتو مجموعه تئاتر شهر بوشهر تا پایان سال جاری تکمیل می‌شود.

وی بیان کرد: این طرح گرچه از نظر فنی به پایان نرسیده ولی وارد لیست برنامه‌ها شده و هم اکنون شمار زیادی از گروه‌ها برای تمرین از آن استفاده می‌کنند.

کرم پور ادامه داد: تماشاخانه جزیره خارگ نیز با وجود اینکه از نظر امکانات نوری و خنک کننده به نقطه معلومی نرسیده اما گروه‌های تئاتر جزیره هم اکنون در آن فعالیت دارند.

وی گفت: با تدابیر پیش بینی شده انتظار می‌رود در نیمه نخست ۹۸ کمبودهای این سالن برطرف شود.

کرم پور اضافه کرد: پلاتو شهر کاکی شهرستان دشتی نیز مراحل نهایی احداث خود را طی می‌کند و تا پایان سال جاری افتتاح رسمی می‌شود.

وی یادآور شد: با پیگیری برخی هنرمندان در شهر آبپخش شورای اسلامی این شهر احداث یک پلاتو را برای جامعه تئاتری آن متقبل شده که امیدواریم این مهم در سال جاری اجرایی شود.

کرم پور ادامه داد: هم اکنون بیشتر شهرها و مناطق مختلف استان بوشهر دارای یک یا چند پلاتو هستند اما این سالن‌ها در اختیار بخش خصوصی است و باعث شده تا برخی از آنها با گروه‌ها و انجمن‌های تئاتر همکاری نکنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: تئاتر این استان در سال گذشته، ۱۷۰ نمایش تولید و ۷۹۰ اجرا با حضور ۱۷۰ هزار تماشاگر را تجربه کرد که این میزان در مقایسه با سال ۹۶ افزایش ۲۰ درصدی داشته است.

کرم پور بیان کرد: در این زمینه انجمن هنرهای نمایشی استان بوشهر در سال ۹۷ با تاکید بر تولید آثار فاخر و مؤثر در جامعه پیرامونی فعال‌تر از پیش اقدام و از گروه‌های نمایش استان حمایت قابل توجهی کرده است.

وی افزود: انتظار می‌رود امسال در حوزه تولید و اجرا سال پر رونقی برای ایجاد شور و نشاط در جامعه داشته باشیم.
منبع:ایرنا

کلمات کلیدی خبر : فاطمه کرمپور
-->