پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21692635 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20056942
کد خبر : 266309 تاریخ ثبت : 1398/3/21 15:00 نظرات تایید شده : 1

۷۵ درصد صنایع دستی استان در روستاها تولید می‌شود

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر از احیای صنعت حصیربافی خبر داد و گفت: ۷۵ درصد صنایع دستی استان بوشهر در روستاها تولید می‌شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ لیلا رحیمی صبح سه‌شنبه در آئین افتتاح نمایشگاه آوای دستان زنان جنوب در بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای قابلیت‌ها و ظرفیت بسیار بالایی در حوزه صنایع دستی است.

 ۷۵ درصد صنایع دستی استان بوشهر در روستاها تولید می‌شود

وی اضافه کرد: امروز در این نمایشگاه بخشی از توانمندی و قابلیت‌های زنان استان بوشهر در تولید صنایع دستی به نمایش گذاشته شده است که بیانگر ظرفیت بسیار بالای این صنایع در استان است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با اشاره به نقش بانوان در تولیدات صنایع دستی بیان کرد: ۷۵ درصد صنایع دستی استان بوشهر توسط زنان روستایی تولید می‌شود.

وی از ارائه و نمایش محصولات و دیوارکوب‌های حصیری مناسب دکوراسیون‌های امروزی در این نمایشگاه خبر داد و اضافه کرد: حصیر بافی از هنرهای بومی و سنتی استان بوشهر است و تلاش ویژه‌ای برای حفظ و احیای آن داریم.

نمایشگاه آوای دستان زنان جنوب کشور با ارائه بیش از ۱۰۰ اثر مختلف هنری و صنایع دستی در حوزه هنری بوشهر برگزار شده است.

کلمات کلیدی خبر : صنایع دستی
-->