پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 31651877 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 50946322
کد خبر : 266298 تاریخ ثبت : 1398/3/21 13:13 نظرات تایید شده : 0

حالت فوق العاده در فیلیپین بخاطر انبه+عکس

خلیج فارس: فیلیپین زیر باری شیرین، اما آزار دهنده در حال تقلاست. میلیون‌ها میوه انبه به دلیل تغییرات آب و هوایی این کشور را در خود غرق کرده است.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تابناک؛پشت صحنه‌ی دولت فیلیپین حالتی فوق العاده شکل گرفته و دولت در جستجوی راه حلی است تا بر این بحران فائق آید.

حالت فوق العاده در فیلیپین به خاطر انبه

دولت این کشور کمپین‌های بازاریابی به راه انداخته است؛ از فروش انبه در مترو گرفته تا آموزش طبخ انبه و برگزاری جشنواره و نمایش‌های تبلیغاتی در جهت تلاش برای جلوگیری از فساد مازاد میوه‌ی انبه.

وزیر کشاورزی فیلیپین «امانوئل پینول» گفت: کشاورزان انبه کار، از افزایش غیرعادی محصولات انبه خبر می‌دهند، این اتفاق به دلیل پدیده آب و هوایی «ال نینو» رخ داده که امسال منجر به آب و هوای گرم و خشک غیرعادی شده است.

او می‌گوید تنها در یک جزیره فیلیپین به نام لوزون ۲ میلیون کیلوگرم انبه برداشت شده و افزایش عرضه انبه، باعث شده تا قیمت یک کیلوگرم از این میوه از ۵۸ پزو فیلیپین معادل با (٨٨ پنی آمریکا) به ۲۵ پزو (٣٨ پنی) برسد.

پینول می‌گوید پیش از آنکه این حجم از انبه فاسد شوند و قیمت این میوه از این هم که هست پایین‌تر برود و باعث خسارت کشاورزان بشود باید راه حلی پیدا کنیم. او افزود: ما باید در دو هفته آینده برای مازاد انبه کاری انجام دهیم.

او ابراز امیدواری کرد که افزایش محصول انبه باعث افزایش صادرات روزانه آن به هنگ کنگ و دبی خواهد شد.

وزارت کشاورزی فیلیپین کمپین «انبه مترو» را راه اندازی کرده تا یک میلیون انبه در ایستگاه‌های مترو عرضه شوند و در دکه‌های ویژه‌ای در ماه ژوئن در سراسر پایتخت این کشور به فروش برسند.

انبه تازه با قیمت میانگین بین ۲۵ تا ۵۰ پزو برای یک کیلوگرم به فروش می‌رسد و اگر مشتریان این میوه را عمده خریداری کنند قطعاً تخفیف می‌گیرند.

مسئولان فیلیپینی آموزش‌های طبخ انبه را نیز راه اندازی کرده و به مردم می‌آموزند چگونه از این میوه برای تهیه انواع دسر‌ها و غذا‌های متنوع استفاده کنند. در اواسط ژوئن نیز جشنواره انبه برگزار می‌شود تا تقاضا برای آن افزایش یابد.

برخی از کشاورزان در جزیره لوزون انبه‌ها را رایگان در اختیار مردم قرار می‌دهند و آن‌ها را درون کیسه‌های بزرگی ریخته و به دیوار‌های بیرون از زمین‌های خود آویزان کرده اند.

چه بسا کمک‌های خارجی با خرید انبه هایِ ارزان قیمت بتواند این بار سنگین را از دوش فیلیپین بردارد، یک وارد کننده میوه ژاپنی تعهّد کرده که ۱۰۰ هزار کیلوگرم از محصول انبه را بخرد، با وجود این ۱.۹ میلیون کیلوگرم انبه همچنان باقی خواهد ماند.کلمات کلیدی خبر : فیلیپین انبه