پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32450419 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51743408
کد خبر : 266275 تاریخ ثبت : 1398/3/21 11:32 نظرات تایید شده : 0

مدیریت باشگاه با «اسکرین‌شات» و افشای چت!

احسان محمدی

علی‌خطیر معاون ورزشی استقلال در اقدامی عجیب دست به انتشار گفت‌و‌گوی خصوصی خود با وینفرد شفر زد تا اثبات کند سرمربی سابق استقلال «دلالی» کرده است. امری که یک زخم تازه به جان هوادارانی می‌زند که هنوز از اتفاقات فصل قبل و داوری‌ها دل‌چرکین هستند.

تنش میان خطیر- شفر در حالی به مرحله افشاگری و اسکرین‌شات می‌رسد که سرمربی آلمانی این تیم مدتهاست ایران را ترک کرده است. برخی از هواداران استقلال که معتقد هستند شفر با پراندن جباروف و تیام عملاً دندان‌های نیش این تیم را کشید، حالا با افشای این مکالمات حق دارند گله‌مند باشند که چطور مدیریت باشگاه تا زمان حضور شفر سکوت کرد و هر نقد خودی و رقیب را «دشمنی» ترجمه کرد اما حالا دست به افشاگری می‌زند؟ آیا آقای خطیر این اقدامات را به صورت شخصی انجام می‌دهد یا تصمیم باشگاه است؟

افشای این دست اطلاعات چه کمکی به باشگاه بزرگ استقلال می‌کند؟ بر فرض مثال اثبات اینکه سرمربی استقلال برای چندهزار دلار «دلالی» می‌کرده، افتخارآمیز است یا مایه شرم مدیرانی که او را برگزیدند و نتوانستند مدیریت کنند؟ سئولان عبرت می‌گیرند و در آینده این خطا را مرتکب نمی‌شوند یا در روی همان پاشنه خواهد چرخید؟

شکایت پرو پییچ مهاجم سابق این تیم که 13 بار لباس آبی‌ها را به تن کرد و 3 گل زد، نشان نمی‌دهد ما اصولاً اهل درس‌گرفتن نیستیم؟ چرا تن هوادار باید بلرزد که اگر این شکایت به جایی برسد ممکن است با کسر امتیاز و محرومیت استقلال از جام باشگاه‌های آسیا همراه شود؟ این شکایت‌ها نقطه پایانی ندارد؟ گناه هواداری که تمام دلخوشی‌اش این تیم است چیست؟

کار مدیران باشگاه آرام کردن این فضای متشنج است یا دامن زدن با آن؟ اخذ مواضع متفاوت و گاه متناقض مدیران در فضای مجازی اسمش «مدیریت» است؟ این باشگاه بزرگ و پر افتخار سخنگو ندارد؟

در متن منتشر شده  از سوی علی خطیر آمده است:

"علی! من با گرو صحبت کردم و او گفت این موضوع حل و فصل شده است.

420000 + پاداش ها!

من با او مذاکره کردم، 400000 و 20000 دلار بعد از 20 مسابقه

پاداش ها برای بازی های آسیایی، گل و پاس گل.

 لطفا ما این را بپذیریم و با او قرارداد امضا کنیم.

ما زمان کافی نداریم و برابر تراکتورسازی به او نیاز داریم."

شفر در پیام بعدی خود آورده است:

"گرو اعتماد به نفس زیادی دارد. او پاداش گل و پاس گل می خواهد با محدودیت 20000 دلار و نه 15000 دلار."

مدیریت باشگاه استقلال با «اسکرین‌شات» و افشای چت!

معاون باشگاه استقلال تقریباً تمام مکالمه خود با شفر را پاک کرده و فقط جملات شفر را منتشر کرده که در فضای مجازی باعث درگیری لفظی میان هواداران شده است. فضایی که به نظر می‌رسد هر روز قدرت بیشتری پیدا می‌کند و مدیران بخشی از تسویه حساب‌های قدرت خود را آنجا انجام می‌دهند تا با استفاده از فشار هواداری کارشان را پیش ببرند.

این ماجرا در باشگاه پرسپولیس هم به شکل دیگری در جریان است. از سرپرست تا مدیر و پیشکسوت و ...هرکدام در مورد برانکو در فضای مجازی حرف می‌زنند و هواداران دچار سرگیجه شده‌اند. 

فحش و توهین و ناسزاست که مثل نقل و نبات این روزها در فضای مجازی رد و بدل می‌شود. خشم و عصیانی که بخشی از آن در نتیجه عملکرد نادرست کسانی ایجاد شده است که اسم‌شان «مدیر» دولتی است اما گاهی خودشان بنزین روی آتش می‌ریزند، موضوعی که بالاخره، یک‌روز، یک‌وقت و یک‌جا دامن همه را خواهد گرفت!

منبع: عصرایران